Aktywne Wpisy

jegertilbake +7
Załóżmy, że udaje wam się osiągnąć FIRE w wyniku w-------a inwestycji i możecie żyć z %. Powiedzmy, że jutro wasze portfolio to $1mln i dajecie to na lokatę negocjowaną w PKB osobiście przez mickpl z szefem PKO na 6% i dostajecie +/- 15k PLN miesięcznie bez potrzeby kontynuowania pracy.
Jak realistycznie wygląda wasz dzień biorąc pod uwagę, że:
1) Brak przymusu pracy odbiera motywację do trzymania dyscypliny więc trzeba się przygotować na to
2)
Jak realistycznie wygląda wasz dzień biorąc pod uwagę, że:
1) Brak przymusu pracy odbiera motywację do trzymania dyscypliny więc trzeba się przygotować na to
2)

drte111 +108




Zakładam żonie IKE. Ja aktualnie mam 50/50 VANGUARD80 i FTSE all world i tak to pcham. Macie lepszy pomysł na pasywne, niskiego ryzyka i spokojne inwestowanie?
Co roku 2 stycznia full limit i tyle mnie to interesuje jeśli chodzi o zarządzanie,
@pepedros: Tylko 80 masz ACC i głownie dywidendę, reszta na wzrost.
@zouzosi: to akumulacyjny czy dywidendowy? Dalej nie widzę sensu 2 etfów, które w 80% się pokrywają.
@zouzosi: Vanguard LifeStrategy 80% to jest 80% FTSE All-World + 20% obligacji w jednym ETFie
Dorzucając do tego FTSE All-World w praktyce zmniejszasz udział obligacji i wchodzi Ci sztuczne Vanguard LifeStrategy 90% w 2 ETFach