Wpis z mikrobloga

#gielda #ike

Zakładam żonie IKE. Ja aktualnie mam 50/50 VANGUARD80 i FTSE all world i tak to pcham. Macie lepszy pomysł na pasywne, niskiego ryzyka i spokojne inwestowanie?

Co roku 2 stycznia full limit i tyle mnie to interesuje jeśli chodzi o zarządzanie,
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zouzosi: trochę bez sensu, bo znaczącą część rynku pokrywasz jednym i drugim, czyli inwestujesz w to samo przez 2 etfy. To już lepiej sam all-word i trochę w obligacje jeżeli faktycznie tego chcesz
  • Odpowiedz
mam 50/50 VANGUARD80 i FTSE all world


@zouzosi: Vanguard LifeStrategy 80% to jest 80% FTSE All-World + 20% obligacji w jednym ETFie

Dorzucając do tego FTSE All-World w praktyce zmniejszasz udział obligacji i wchodzi Ci sztuczne Vanguard LifeStrategy 90% w 2 ETFach
  • Odpowiedz