Wpis z mikrobloga

Moja krótka przygoda z #lexus GS IV 2019:
- objaw: nie świeci prawy led + w obu światłach widać wode
- zostawiłem w serwisie który naprawia niby lampy, mówią ze zrobią
- Diagnoza: zalane oba światła, popękane klosze
- kupiłem 2 klosze zamienniki za 1500zł
- klosze szły tydzień, ale w końcu doszły
- mówią, że przez to że zalane bylo trzeba pewnie wymienić obie przetwornice do xenonów
- to ja sie zastanawiam co oni kurła robili przez tydzień, skoro dopiero jak klosze przyszły mówią, że przetwornica była zalana
- cena za sztuke: 1500zł używka
- nie działa też sterownik LED prawy
- sterowników nie da się dostać, bo to część lampy - używana lampa ok 3500
- mówie im, zeby wysuszyli i sprawdzili czy działają przetwornice
- mówią, że lewa działa, prawy nie
- zamawiam przetwornice prawą i mówie żeby złożyli to spowrotem żeby szczelne było, trzeba na spokojnie tej płytki poszukać
Podsumowanie:
- klosze: 1500
- przetwornica 1500
- robocizna: ~1700 - ale tu będe negocjować
- auto zastępcze: 100

Wiem wiem, po zalaniu ta druga przetwornica też może przestać działać w każdej chwili. Jednak poczekam - to akurat można wymienić bez rozklejania lamp. Możecie się ze mnie pośmiać w tym wątku, ale możecie też doradzić - jak skombinować tę cholerną płytkę? Osobno się nie da, ona jest luzem przykręcona w reflekorze. Najlepiej by było znaleźć jakiś reflektor po dzwonku i ją wyciągnąć - gdzie szukać? Samochód problematyczny o tyle, że części do tego mało jest.

#samochody #mechanikasamochodowa
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kefas_safek: dlatego ledy w lampach = gunwo
może i świecą megajasno, za to głównie ludziom po oczach, a gdy przestaną działać to nie naprawia się ich wymianą żarówki za 5 zł a na pewno przestaną działać bo ledy wydzielają za mało ciepła żeby odparować wilgoć która z czasem kondensuje się w lampie

ale pomijając już mój boomerski, acz prawdziwy wysryw, to jakim cudem popękały klosze w sześcioletnich lampach?
  • Odpowiedz
  • 0
@Pangia: tego nie wiem, ale nie jest to jakaś nowość. Na pewno nie było w nic uderzone - tu wystarczy takie pęknięcie gdzieś żeby się woda zbierała. No i się zbierała. Ogólnie to do mijania są xenony tu, ledy są do jazdy dziennej.
  • Odpowiedz