Wpis z mikrobloga

Czyli rozumiem, że przedstawiciele państwa, które całą swoją potęge zbudowało na federalizacji, teraz dążą do rozbicia jedności Europy?

Jak jakikolwiek europejczyk mógłby się z nimi zgodzić? Stany zjednoczone a Europa rozbita - to już jest przecież skrajny amerykocentryzm, a nie polska czy europejska racja stanu.

Chodzi o to, żeby łatwiej było dzielić strefy wpływu z Rosją?

Polski prawak klaska dupą z ekscytacji bo pan hamburger jeden z drugim tak powiedział. Szkoda, bo są przecież w USA politycy życzliwi Polsce i Europie.

#polityka #usa
Gomorakazowa - Czyli rozumiem, że przedstawiciele państwa, które całą swoją potęge zb...

źródło: temp_file5615668136399686195

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gomorakazowa: Akurat złote wieki Europy kiedy ta rządziła całym światem przypadają na całkowite rozbicie i bezkompromisową rywalizację poszczególnych państw. Od drugiej połowy XX wieku do dziś jest grzeczne chodzenie przy nodze na przykrótkiej smyczy u Ruskich/Jankesów

Acha, Ameryka zbudowała swoją potęgę nie na federalizacji a na prymacie dolara, nieograniczonych zasobach i kolonializmie ekonomicznym.
  • Odpowiedz
Od drugiej połowy XX wieku do dziś jest grzeczne chodzenie przy nodze na przykrótkiej smyczy u Ruskich/Jankesów


@Towarzysz_Moskvin: No co może być przyczyną? Te rozbicie skończyło się dwoma największymi rzeziami w historii ludzkości ludzi w odstępie ledwie 20 lat.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin co? Złoty wiek Europy to XIX wiek po wojnach Napoleońskich. 5 wielkich mocarstw utrzymujących w miarę pokojowe stosunki. Gdzie tu masz całkowite rozbicie? Miliony ludzi przez 100 lat nawet nie wiedziało co to jest wojna.
  • Odpowiedz
  • 5
@Towarzysz_Moskvin gdzie byłyby stany gdyby nie wspólna polityka handlowa, zagraniczna i obronna? a to są trzony federacji.

Skoro USA ani rosja nie chcą zrezygnować ze swojej pozycji potęgi światowej poprzez rozpad, to tym bardziej dlaczego miałaby chcieć swojego rozpadu zjednoczona Europa?
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin: USA jak były rozbite to skończyło się wojna secesyjna. Mamy podobne doświadczenia tutaj w UE. Od zjednoczenia w Europie nie było żadnej wojny pomiędzy krajami zjednoczonymi
  • Odpowiedz
@fornson23: Złote wieki Europy można spokojnie liczyć od epoki wielkich odkryć no i jest drobna różnica między >5 wielkich mocarstw utrzymujących w miarę pokojowe stosunki.
a fereralizacją.
Z tymi pokojowymi stosunkami też bym się nie rozpędzał. Słyszał kolega o wojnie krymskiej czy wojnach o zjednoczenie Włoch? O kolonialnych proxy wojnach między zainteresowanymi nawet nie wspomnę.
@Kusher Masz rację czasy się zmieniły wuj Sam przywiązał europejskie pieski do drzewa i
  • Odpowiedz
@cwireq: Wojna secesyjna to była wojna podboju mająca na celu całkowite podporządkowanie sobie słabszego partnera. Przemysłowa północ postanowiła przetrącić gospodarczy kręgosłup słabszemu południu bo za bardzo im w tej unii fikało. Nie udało się to politycznie więc w końcu ucieki się do siły. Południe nigdy się po tym nie podniosło. Niechcący wyszła ci ciekawą analogia z tą Unią Europejską ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czyli rozumiem, że przedstawiciele państwa, które całą swoją potęge zbudowało na federalizacji, teraz dążą do rozbicia jedności Europy?


@Gomorakazowa: Tak, bo to nie są nasi przyjaciele tylko nasi wrogowie. Po prostu chcą mieć z nas wasali.
  • Odpowiedz
Akurat złote wieki Europy


@Towarzysz_Moskvin: Te złote wieki to zdychanie w bezsensownych wojnach czy w zasyfionych miastach?

Przemysłowa północ postanowiła przetrącić gospodarczy kręgosłup słabszemu południu bo za bardzo im w tej unii
  • Odpowiedz
@Gomorakazowa: problem z UE jest taki, że poszło za bardzo w lewicowe szaleństwa, dlatego masa ludzi robi się sceptyczna wobec UE. Biurokracja i osłabianie gospodarki nie pomaga. Cholera wie czy to właśnie nie przez to, że elity europejskie(z uporem maniaka idące w kierunku lewej strony) nie są opłacane z wszelkich mozliwych kierunków żeby UE dokonała autodestrukcji.
  • Odpowiedz