Wpis z mikrobloga

Pierwszym Polakiem który zdobył Mount Everest była Wanda Rutkiewicz
Pierwszym Polakiem który zdobył Mount Everest zimą był Leszek Cichy Krzysztof Wielicki był drugi
Pierwszym Polakiem na Mount Everest bez tlenu był Marcin Miotk drugi bez tlenu Piotr Krzyżowski
Pierwszym Polakiem który zdobył Mount Everest bez tlenu i zjechał na nartach był Andrzej Bargiel
#himalaje #gory #polacy
login0654 - Pierwszym Polakiem który zdobył Mount Everest była Wanda Rutkiewicz 
Pier...

źródło: 1000097262

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pierwszym Polakiem który zdobył Mount Everest była Wanda Rutkiewicz


@OgurRicc: łapiesz plusa za prawidłowe słownictwo

Btw cos mi sie kojarzy ze druga osoba na świecie co zdobyła wszystkie 8 tysieczniki to także byl polak, i chyba tylko 2 tygodnie opóźnienia mial co do osoby która zrobiła to jako 1
  • Odpowiedz
@login0654: a kto był pierwszym Polakiem, który wszedł na Mount Everest bez tlenu, ale co 10 min brał wdech CO2, a także co 200 m stał na głowie przez 30 sekund, będąc zwróconym w kierunku północnym, a potem połowę drogi zjechał na nartach a drugą połowę na łyżwach
  • Odpowiedz
@Selina_: gdyby napisali że Wanda była pierwszą Polką, znaczyłoby że była pierwsza wśród kobiet polskiej narodowości. Ponieważ była pierwsza wśród kobiet jak i mężczyzn, to pierwszym Polakiem jest w tym kontekście użyte prawidłowo.
  • Odpowiedz