Wpis z mikrobloga

Szukam dzisiaj oferty internetu w play na kartę. Wszystkie oferty to jakiś straszny kaszan. Poniższa wydała mi się najciekawsza, ale tylko przez chwilę:

FORMUŁA MINI MAX na Kartę

5 zł - zł za internet, ponieważ po przekroczeniu tej kwoty stawka wynosi 0 zł, a prędkość internetu obniża się do 8 kb/s.

0.10 zł kosztuje 100 kb. Te 5 złotych osiągnę po ściągniętych 50 MB.

Czyli bardzo szybko będę miał 1 kB/s!!! O_o

Waga nowej responsywnej wersji wykopu, to jedyne 895 KB.

Żeby wejść na główną będę potrzebował bagatela 18 minut!!!

#play #playnakarte #nowywykop [źródło]
dziendobry - Szukam dzisiaj oferty internetu w play na kartę. Wszystkie oferty to jak...

źródło: comment_imm9PPsgov0NKEoy26apoeQUUwG0AZmV.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@animuss: W zwykłej taryfie "Play na kartę" którą mają w ofercie od +2 lat, można mieć 1GB za 10 złotych.

Chodzi o to, że z czasem bardziej kantują. Wpis dotyczy jednej z nowszych i krzykliwych ofert "MINI MAX". Cena złotówki za 10 MB to zdzierstwo w biały dzień. A po przekroczeniu, użytkownik z limitem 8 kb/s będzie miała trudności żeby pobrać pogodę.
  • Odpowiedz
@dzien_dobry: czemu wiec nie wezmiesz tego play na karte z 1GB za 10zl? Moze to za 5 zl jest dla kogos kto potrzebuje okazjonalnego dostepu, np sprawdzic poczte raz na dzien
  • Odpowiedz
@animuss: Dzieki za radę. Ja chcę tu pokazać palcem kontrowersyjną ofertę internetu od play, czyli zapłać z pierwsze internety 5 złotych a później masz dostęp za darmo. Dodatkowo małym druczkiem 8kb/s. Wiesz co oznacza 8 kb/s? Nie wiesz. Z tak wolnego internetu nie mieli okazji korzystać w czasach modemowych. To jest totalna kpina
  • Odpowiedz
  • 0
@dzien_dobry: ja man tą oferte z 1,5 roku. Masz 250 za 5 1gb za 10 i dalej 100 mb za doładowanie za 5 za 10-200 za 30-500 za 50 1,5gb. Pakiet 1gb wchodzi co miesiąc pakiet 250 co tydzień. Po wyczerpaniu spada Ci do 32/s
  • Odpowiedz
nie wiem co to 8kb.... ale chyba to nie jest kontrakt na lata i jak komus przestanie odpowiadac to moze zmienic? Wiele firm tak dziala, ze produkuja oferty z ukrytymi haczykami, a czasem tez segmentuja rynek. Zadna nowosc. Wazne by na takie oferty nie wciskali wieloletnich kontraktow.
  • Odpowiedz
@dzien_dobry: mobilna wersja wazy 800kB?

nie zrozumiales. Jest duza roznica pomiedzy 'oszukancza' oferta ktora mozna w kazdej chwili zmienic (a tu nie mozna wiekszego pakietu?), a oferta ktora wiaze kontraktem na lata. W pierwszym wypadku niezbyt widze problem - strona wykopu laduje sie 18 minut? Odkrywasz ze pakiet nie odpowiada twoim potrzebom, zmieniasz pakiet, taryfe, cokolwiek. W drugim - odkrywasz ze strona wykopu laduje sie 18 minut, dzwonisz do operatora
  • Odpowiedz