Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć naukę #dj - czy trenowanie na samych słuchawkach ma w ogóle jakikolwiek sens? W poradnikach widzę, że słuchawki służą głównie do tego, aby przygotować sobie na nich kolejny utwór do przejścia. Grając bez głośników takie coś jest chyba technicznie niemożliwe, bo mamy tylko jeden odsłuch(?)

Niestety w mieszkaniu ściany są z papieru i sąsiedzi by mnie za#####i gdybym codziennie trenowałbym grając na głośnikach.

#dj #muzyka #muzykaelektroniczna #produkcjamuzyki #sprzetaudio #sprzetmuzyczny #audio #techno #rave #pioneer #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@roninq6: ja w domu gram tylko na słuchawkach więc ma to sens. Wybierasz co chcesz aktualnie slyszec na słuchawkach, czy master (czyli to co idzie na głosniki), czy kawałek ktory chcesz odsłuchac
  • Odpowiedz
  • 1
@Borys125: Tylko jak przełączysz sobie słuchawki na ten drugi kanał to automatycznie przestajesz słyszeć mastera, więc nie wiesz wtedy co aktualnie się dzieje na masterze, czy są na to jakieś patenty? samo przejście wydaje mi się wtedy mocno ograniczone w odsłuchu, na głośniku jednak cały czas słyszymy co się dzieje

Widziałem gdzieś shorta, gdzie DJ miał 2 pary słuchawek, wyglądało jakby master miał na pełnowymiarowych i ogarnianie przejść na małych
  • Odpowiedz
@roninq6: jest pokrętło master/cue i przekręcasz nim w stronę co chcesz głośniej słyszeć. Może na starcie faktycznie trochę kłopotliwe być granie na samych słuchawkach, jak się dopiero poznaje co i jak. Ale później lekko na samych słuchawkach się leci
  • Odpowiedz