Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
trzebaby prześledzić przejazdy wcześniejszych dostaw sprzętu

@PrawilnyStevie: jak wysadzisz odcinek jednotorowy to zablokujesz transport na 100%.

Poza tym ja nie kupuje teorii o tym że miał to być śmiertelny cios w dostawy dla Ukrainy. Gdyby o to chodziło, to by uszkodzili magistrale której nie można ominąć alternatywnymi szlakami, np. coś między Rzeszowem a Przemyślem. Tu wysadzili niekrytyczny odcinek, dwutorowy, który można łatwo objechać choćby przez Łuków.
  • Odpowiedz
  • 1
@magdaiLenai: no to jest oczywiste, ale dlaczego akurat w miejscu gdzie szkodliwość jest mała, gdy mogli takim samym kosztem w miejscu gdzie szkodliwość byłaby duża? That's my point
  • Odpowiedz
  • 1
@jan_zwyklak: to zależy. Na niewielkim łuku pociągi nie zwalniają a widoczność jest ograniczona, więc wydaje się optymalnym miejscem do uszkodzenia z punktu widzenia zamachowca
  • Odpowiedz
@thorgoth: Wydaje mi się, że takich łuków jest mniej w porównaniu do prostych. Pamiętajmy, że nie mówimy tutaj o szpiegach rodem z Jamesa Bonda, tylko o wynajętej patologii, która jest w stanie robić takie rzeczy za parę rubli. Wątpię aby chciało im się latać po całej Polsce (pewnie nawet ich nie stać) i tworzyć wysublimowane plany sabotażu. Bardziej to wyglądało tak, że idą sobie polem wzdłuż torów, wybierają miejsce, bo
  • Odpowiedz
@thorgoth Celestynów -Pilawa jednotorowy!? Linia nr 7 jest jednotorowa ale na odcinku Chełm Wschodni - Dorohusk. Chyba musisz zmienić źródło informacji :D
  • Odpowiedz
@thorgoth nie, bo te gnoje mają jednych z lepszych specjalistów od takich krzywych akcji. GRU. Niestety. Gdyby chcieli zrobić grubą akcje, nie zatrudnialiby do nich kolesi zwerbowanych na komunikatorach, tylko sami by się tym zajęli. Ich coraz to ostrzejsze działania mają na celu dalszą polaryzację, zrobienie chaosu i wzbudzenie strachu. Sobie też sprawdzają, jak służby zareagują, jak się NATO zachowa, jak społeczeństwo.
  • Odpowiedz
  • 0
@magdaiLenai: ja uważam inaczej.
To, że akcja była amatorska i nieudolna zadziała jak szczepionka. Martwe patogeny w organizmie pobudzają układ odpornościowy i u nas tez zaczyna sie cos dziać, masz.mobilozacje służb, rządu.
Dodatkowo samo to, ze maszyniści będą bardziej czujni moze miec dodatni skutek w kontekscie bezpieczeństwa
  • Odpowiedz