Wpis z mikrobloga

Rosyjski desant i wzięcie jeńców. Manewry przy polskiej granicy

Żołnierze Sił Specjalnych Floty Bałtyckiej przeprowadzili ćwiczenia w obwodzie królewieckim. W ramach manewrów ćwiczono desant spadochronowy ze śmigłowca Mi-8, zakłócanie łączności wroga i pojmanie jeńców.


https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-rosyjski-desant-i-wziecie-jencow-manewry-przy-polskiej-grani,nId,22454384

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie na tyle słaba, by Ukraina wyrzuciła rosyjskich żołnierzy, ze swojego kraju.


@Metris: Wielki sukces potężnej Rosji, ugrzęzła na 4 lata zamiast od razu rozwalić sobie ryj.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@SmartCheetah: wyobraźmy sobie, że Rosja okupuje 20% Polski przez kilka lat a pozostałe 80% kraju jest regularnie ostrzeliwane.

Prawdziwy koszmar i nie da się normalnie żyć.
  • Odpowiedz
@Metris ruskim przecież o to chodzi. Sami żyją po szyję w gównie, więc nie mogą patrzeć jak sąsiad ma lepiej. To państwo terrorystyczne. Na szczęście zbyt słabe, aby zagrozić NATO
  • Odpowiedz
@Metris wiem, że u was w rosji zwiększa się wydatki na zbrojenie, aby wojna z najbiedniejszym państwem nie trwała 50 lat tylko 20, ale NATO zwiększa wydatki na zbrojenia nie dlatego, bo boi się rosji tylko po to, żeby w przypadku konfliktu jeszcze szybciej was zmiażdżyć. Jak karalucha grooveerku. NATO przekazało ~5% swoich rezerw magazynowych Ukrainie i to was zatrzymało na 4 lata, więc z czym do ludzi
  • Odpowiedz
wyobraźmy sobie, że Rosja okupuje 20% Polski


@Metris: Na szczęście jest za słaba, by przez 4 lata zdobyć więcej niż 20% biednej, postsowieckiej Ukrainy, nie mówiąc o silniejszych krajach. Dlatego w Polsce żyje się zupełnie normalnie.

Ogólnie Rosja ma taki problem ze obecnie nie potrafi prowadzić długotrwałego konfliktu z przeciwnikiem, który byłby silniejszy niż taka Gruzja czy Czeczenia. Jak kilkudniowy pokaz siły nie wystarczy, to zaczynają się schody. Ukraina, choć
  • Odpowiedz