Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę że ten system ekonomiczny jest idealnie stworzony by bogaci się bogacili a biedni pozostali biedni.

Gównowarty pieniądz z wbudowanym inflacja - biedni wydają na bieżąco, głupi trzymają na rachunku, ciut mądrzejsi mają obligacje próbując walczyć z inflacja z różnym skutkiem, w najlepszym wypadku utrzymają jego wartość.
Wykopki z tagu #gielda próbują zarobić inwestując w pojedyncze spółki w praktyce większość stanie się dawcami kapitału. Ci co inwestują w etfy gdy przyjdzie pierwszy kryzys i będą na minusie zaczną sprzedawać by ratować kapitał bo może być im potrzebny , albo będą próbowali sprzedać by kupić taniej, tak czy siak są przywiązani do wyceniania swojego majątku w g---o pieniądzu i paniki gdy jednak ten g---o pieniądzu wypada przez ułamek czasu lepiej niż inne aktywa. A taki grubas ? Siedzi i nie martwi się wycena, akceptuje zmienna wartość swojego majątku bo ma go dużo, wie że ma go tyle że jak s&p 500 spadnie o 20 procent to i tak tego nie odczuje, wie jak jest zbudowany system i że zaraz państwo będzie ratować sytuację i wycena się odbuduje, a jak nie to i tak wie że ludzie i tak zaraz wrócą do akcji bo jaki mają wybór w tym systemie ? Pieniadz który będzie tracił na wartości, obligacje które będą stać w miejscu lub tracić na wartości ? A wszystko inne, może poza złotem jest mocno skorelowane z akcjami. Więc wykorzystuje kryzysy by jeszcze bardziej się obkupić lub trzyma pomnażając majątek, podczas gdy reszta albo nie ma wolnych środków, albo boi się strat, albo próbuje spekulować bez wiedzy insiderskiej by na koniec osiągać gorszy wynik od średniej na rynku.

#gielda #inwestowanie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dastamit: Ale bzdury grubas najczęściej reaguje z wyprzedzeniem, jak Morawiecki wchodzący w obligacje indeksowane inflacją, bądź jak pelosi z idealnym timingiem w techy.
To zwykły Mirek trzyma akcje i zapomina ciesząc się zyskiem 10% rocznie.
  • Odpowiedz
@Dastamit:
Z twoimi tezami raczej bym się nie zgodził ale jednen fakt jest oczywisty:
Jesli nic nie jesteś w stanie oszczędzić to nie mozesz inwestować i przegrałeś życie.
  • Odpowiedz
  • 0
@chaddeveloper: nie uważam tego systemu za az taki zły, jak jesteś przeciętnym człowiekiem to wydajesz na bieżąco, masz jakąś rezerwę finansowa, w praktyce niewiele tracisz. Bardziej tutaj bije w tych którzy w obawie przed chwilowa potencjalna strata ktora realnie może nawet ta strata nie być jeżeli będzie się odpowiednio długo na rynku wybierają jakieś ultra defensywne portfele akceptując mała ale stała stratę. Przy takich portfelach twoja praca jest darmowa -
  • Odpowiedz
@beatboxer_z_tworek: heh, no trochę prawda z tą wyższą skutecznością podczas robienia odwrotnie, aż przypomniało mi sie o rainbow I sprawdziłem kurs po ile to chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dastamit: giełda to zabawa dla ludzi co się znają. Możesz w tym świecie budować kapitał nie mając żadnego kapitału (swoją pracą, praca intelektualna i wnoszeniem wartości do społeczeństwa)
  • Odpowiedz
Tak sobie myślę że ten system ekonomiczny jest idealnie stworzony by bogaci się bogacili a biedni pozostali biedni.


@Dastamit: Od zarania dziejów istnieje powiedzenie, że pieniądz robi pieniądz. Z własnej pracy nikt się nigdy nie dorobił. Żeby wyciągać gruby hajs trzeba inwestować a żeby inwestować trzeba mieć co. To jest proste jak budowa cepa i nie jest to żaden wyzysk.
  • Odpowiedz
Ale bzdury grubas najczęściej reaguje z wyprzedzeniem, jak Morawiecki wchodzący w obligacje indeksowane inflacją, bądź jak pelosi z idealnym timingiem w techy.

To zwykły Mirek trzyma akcje i zapomina ciesząc się zyskiem 10% rocznie


@perfumowyswir: Morawiecki czy Pelosi to nie jest grubas, tylko insider jak już.

"grubasy" to są te firmy co tutaj na ten przykład i ludzie którzy za nimi stoją: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_hedge_funds
  • Odpowiedz