Wpis z mikrobloga

@kastrator2: no i oczywiście ma rację, jeśli przez "wywalczenie" mamy na myśli walkę zbroją.

O wywalczeniu niepodległości może mówić USA, Grecja, czy Algeria. My mieliśmy farta, że właściwie każdy z zaborców przegrał IWŚ (mimo że Rosja i Niemcy walczyli po przeciwnych stronach XD) i na rękę zwycięzcom było stworzenie państwa polskiego. Oczywiście "walka" dyplomatyczna była niezbędna, ale bez specificznej sytuacji geopolitycznej, moglibyśmy się co najwyżej w dupę cmoknąć.
  • Odpowiedz