Wpis z mikrobloga

@dzieju41 pytanie czy Polska chciałaby Łódź.
Fakty są takie, że jedynym atutem Łodzi jest centralne położenie. Poza tym to po prostu naprędce zbudowane miasto typowo przemysłowe, które jeszcze 200 lat temu było wioską z 800 mieszkańcami. Gdzie to do historii innych polskich miast?
  • Odpowiedz
@kiszczak a co to za symbol przyszłości - upadłe robotnicze miasto, w którym nic szczególnego nie ma?
O przenoszeniu wszystkich instytucji i kosztach tego przedsięwzięcia nawet nie wspomnę.
Jak już tak gdybamy, to już chyba lepiej byłoby zbudować miasto od nowa specjalnie w tym celu jak Brasilia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta

a co to za symbol przyszłości - upadłe robotnicze miasto, w którym nic szczególnego nie ma?


Czyż to nie jest doskonała, nienachalna twórczo, analogia naszego żywota? Przykład może i ekscentryczny, ale jakże prawdziwy, a zarazem daleki dla większości z nas, gdy myślimy o sensie swojego istnienia? Właśnie po to ma być stolica w Łodzi! Po to by ludzie zaczęli wreszcie myśleć o tym dlaczego są! Taka stolica otworzyłaby oczy niedowiarkom
  • Odpowiedz