Aktywne Wpisy

PeeJay +51
#referendum #krakow #oswiadczenie
Nie idę na referendum. Nie idę i już tłumaczę dlaczego.
Ponad 7 lat mieszkania w Krakowie pokazało mi, że to miasto zmienia się. Niektóre zmiany mi się podobały, inne nie. Wiadomo, nie jest idealnie. Mnóstwo rzeczy wymaga gruntownego przemyślenia przez władze miasta. Patodeweloperka, samochodoza (kretyńsko wprowadzone SCT to żadne rozwiązanie), nieprzemyślana strategia turystyczna. Mimo że podobnie jak wszyscy byłem zmęczony Majchrowskim, a Miszalski
Nie idę na referendum. Nie idę i już tłumaczę dlaczego.
Ponad 7 lat mieszkania w Krakowie pokazało mi, że to miasto zmienia się. Niektóre zmiany mi się podobały, inne nie. Wiadomo, nie jest idealnie. Mnóstwo rzeczy wymaga gruntownego przemyślenia przez władze miasta. Patodeweloperka, samochodoza (kretyńsko wprowadzone SCT to żadne rozwiązanie), nieprzemyślana strategia turystyczna. Mimo że podobnie jak wszyscy byłem zmęczony Majchrowskim, a Miszalski

XTB czy eMakler? Co jest lepsze obecnie? Głównie z myślą o IKE i inwestowaniu długoterminowe, w grę wchodzą w zasadzie głównie ETFy.
Może jak wejdą OKI to też już fajnie byłoby mieć wszystko w jednym miejscu
Skłaniam się w stronę eMaklera bo mam już konto w mBank ale chętnie wysłucham Państwa (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#gielda #kiciochpyta #oszczedzanie
Może jak wejdą OKI to też już fajnie byłoby mieć wszystko w jednym miejscu
Skłaniam się w stronę eMaklera bo mam już konto w mBank ale chętnie wysłucham Państwa (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#gielda #kiciochpyta #oszczedzanie





Interesują mnie 2 rzeczy:
1. Garowanie odbywa się też w chłodni?
2. Jakie jest hydro chleba na ogół? Jak patrzę na filmiki to mam wrażenie, że ludzie mają hydro około 65 bo tak mało lepkie jest ciasto.
#chleb #pieczzwykopem #chlebdomowy #kiciochpyta #wypiek #jedzenie
1. Tak, jak najbardziej. U mnie chleb trafia do lodówki na kilkanaście godzin. Ale to pszenno żytni. Zyta nie. Zyta lubią ciepło i mogą garować normalnie w wózku lub garowniku
2. Zależy od mąki. Mocniejsza mąka wytrzyma więcej. Ja robię średnio 75 i wcale nie powiedziałbyś że ciasto jest lepkie. A jak ktoś dopiero się uczy to 65 jest łatwiejsze do ogarnięcia, zwłaszcza w koszyku a nie w