Wpis z mikrobloga

O co chodzi z tym nadmiernym trąbieniem o końcu wsparcia Windowsa 10? już nie jednego Widnowsa przestali wspierdać a tak głośno nigdy nie było.

PS dla normików: możecie używać Windowsa po końcu wsparcia nawet 10 lat, hakerzy nawet tego nie sprawdzają. Windowsy updatuje co parę lat i mam wywalone łatki spectre/meltdown dla zyskania wydajności, nikt mi chociażby portfela krypto nie wyzerował.

#windows10 #windows #komputery #pcmasterrace
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

O co chodzi z tym nadmiernym trąbieniem o końcu wsparcia Windowsa 10? już nie jednego Widnowsa przestali wspierdać a tak głośno nigdy nie było.


@UczesanyPedryl: żebyś koniecznie przeszedł na 11, bo im się słupki w exelu nie zgadzają, nie tak kurde miało być, WSZYSCY mają mieć 11, i mają mieć konto MS online, i mają robić kopie swoich rzeczy w MS! I to już!
Nie bez powodu również torpedują jak
  • Odpowiedz
@UczesanyPedryl: Chodzi o to że to bardzo klikalny temat. Obecnie nienawidzenie Microsoftu za to że istnieje i gloryfikowanie Linuksa jako najświętszą świętość jest mega w modzie, więc wszyscy to kapitalizują. Dlatego masz wylew artykułów na ten temat, każde kliknięcie to hajs z reklam. Dlatego masz wylew gównofilmików na ten temat, każde kliknięcie to hajs z reklam.

Ludzie dokładnie tak samo kwiczeli w 2015 kiedy Windows 10 wychodził jak teraz kwiczą
  • Odpowiedz
@UczesanyPedryl, @supra107: problem nawet nie tyle wynika z jakości samej jedenastki, to by ludzie przeboleli, tzn. ponarzekali i przestali po jakimś czasie. Większym problemem są wymagania sprzętowe 11, bo te są wyjęte z tyłka: mikromiękki chyba musiał wziąć w łapę od OEMów, bo jak inaczej wytłumaczyć wysłanie do kontenera na elektro odpady pierwszych Ryzenów i wszystkiego na Intelu starszego niż 8 generacja. Owszem, może w najnowsze gry na
  • Odpowiedz
mikromiękki chyba musiał wziąć w łapę od OEMów, bo jak inaczej wytłumaczyć wysłanie do kontenera na elektro odpady pierwszych Ryzenów i wszystkiego na Intelu starszego niż 8 generacja


@Krazownik: Jak spojrzysz w specyfikację tych procków to wszystko sprowadza się do TPM 2.0. A tymczasem w twoim pięknym pingwinowym świecie toczy się wojna o to jak pokazywać okienka. Wywalić działający X11 i zamienić go upośledzonym Waylandem, a gdy pojawił się projekt
  • Odpowiedz
@supra107: X11 vs Wayland to trochę bardziej skomplikowana sprawa. Generalnie X11 owszem działa, ale jest to dziurawy jak ser szwajcarski soft z lat 70-tych z modyfikacjami trzymającymi się na trytytki i taśmę izolkę. Tam jest nawet wbudowana obsługa drukarki. No, i jeśli chodzi o najnowsze bajery to nie wspiera HDR i robi problemy ze zmiennym odświerzaniem.
Wayland nie tyle jest upośledzony co rodzi się w bólach ze względu na to
  • Odpowiedz
edit. W świecie Linuxowskich DE nawet gnomiarze nie są takimi kretynami żeby napisać w ReactJS menu start, jak hinduscy mistrzowie kodu Microsoftu zrobili w 11


@Krazownik: Natomiast hindusi z Microsoftu nie uznali że przyciski minimalizowania i maksymalizowania okienek są zbędne i poprzerabiali wszystko po swojemu, w odróżnieniu od fetyszystów którzy do tego stopnia wiedzieli lepiej co kto potrzebuje że sam Torvalds musiał się przenieść na Xfce bo GNOME 3 był
  • Odpowiedz
@supra107: co do tego że gnomiarze to kretyni to akurat się zgadzamy. Co do całej reszty już nie do końca. Sam siedziałem i na KDE, i na Hyprlandzie, a gamescope też regularnie używam i Wayland naprawdę w codziennym zastosowaniu nie sprawia w praktyce problemów.
  • Odpowiedz