Wpis z mikrobloga

@krucjan: Mają. Reguluje to art 27 1a.
Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, jadącym na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla pieszych i rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.
  • Odpowiedz
@krucjan: Zgodnie z treścią Rozporządzenia MI i MSWiA w sprawie znaków i sygnałów drogowych oznacza on, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku. Tym samym polski kodeks drogowy wymusza traktowanie oznakowanego w ten sposób ronda jako jedno skrzyżowanie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pasta_alla_carbonara jeśli traktujemy rondo jak każde skrzyżowanie to w takim razie jeśli zjeżdżam zjazdem na wprost to nie skręcam w drogę poprzeczną. Jeśli nie traktujemy to cholera wie. Możemy traktować każdy zjazd jako drogę przeznaczona ale równie dobrze żaden. Dlatego pytam o konkretne interpretację prawne a nie domysły bo tak to możemy sobie gadać w koło
  • Odpowiedz
@krucjan: Nie, nie da się pojechać prosto na rondzie. Chyba, że taranujesz wyspę centralną. Zawsze skręcasz w prawo. Skoro skręcasz w prawo, znaczy, że wjeżdżasz w drogę poprzeczną.
Gdyby jednak ktoś postawił znak pierwszeństwa przejazdu na rondzie i jedziesz prosto, to wtedy nie skręcasz w drogę poprzeczną, tylko jedziesz drogą z pierwszeństwem.
Zawsze pamiętaj o znaku, który minąłeś jako ostatni.
M.....m - @krucjan: Nie, nie da się pojechać prosto na rondzie. Chyba, że taranujesz ...

źródło: rondo-d-1-768x1024

Pobierz
  • Odpowiedz
jeśli traktujemy rondo jak każde skrzyżowanie t


@krucjan: nie ze traktujemy, tylko jest.

Skrzyzowanie o ruchu okreznym (nie kazde rondo to skrzyzowanie o ruchu okreznym, a nie kazde skrzyzowanie o ruchu okreznym to rondo, ale to juz inna dyskusja) ma znak C-12 i znaki poziome i wlasnie te znaki poziome (lub ich brak) determinuja czy trzeba uzyc kierunkowskazu przy zjezdzie z ronda. Nie zawsze zjazdem na wprost jedziesz prosto i
pastaallacarbonara - >jeśli traktujemy rondo jak każde skrzyżowanie t

@krucjan: nie ...

źródło: skrzyzowanie-z-ruchem-okr%C4%99znym

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MrManiacTeam generalnie to o czym mówię to to, że możemy tak sobie debatować, analizować przypadki i bronić swojej racji ale to nic nie znaczy. Jeśli znasz jakieś przypadki spraw gdzie biegły sądowy wydał interpretację, albo jakiś artykuł, który definiuje jasno i wyraźnie skręt w drogę poprzeczną, to to mnie interesuje, natomiast interpretację własne, tak jak napisałem na początku wpisu - niespecjalnie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MrManiacTeam

@krucjan: Nie, nie da się pojechać prosto na rondzie. Chyba, że taranujesz wyspę centralną. Zawsze skręcasz w prawo. Skoro skręcasz w prawo, znaczy, że wjeżdżasz w drogę poprzeczną.

Gdyby jednak ktoś postawił znak pierwszeństwa przejazdu na rondzie i jedziesz prosto, to wtedy nie skręcasz w drogę poprzeczną, tylko jedziesz drogą z pierwszeństwem.
Zawsze pamiętaj o znaku, który minąłeś jako ostatni.

Czyli drogą poprzeczna jest tylko kiedy jest droga
  • Odpowiedz