Wpis z mikrobloga

#f1 #wyscigi #superformula #f1spam

Znacie historię Nikodema Dyzmy? W motorsportowym mikroświecie świetnym analogiem okazuje się kariera Juju Nody. Część z was może słyszała o niej kilka lat temu jako o nowym wonderkidzie motorsportu, który jako 12-letnia gówniara bije rekordy toru bolidem F3. Wielu (w tym niżej podpisany) początkowo nawet podłapał hajp, choć jak tylko zaczęła startować w ważniejszych zawodach szybko zaczęły pojawiać się żółte światła jak dyskwalifikacje w Duńskiej F4, czy rezygnacja ze startów w amerykańskiej F4 po jednym wygranym treningu. Jak się potem okazało jej zespół oszukiwał na sprzęcie. Jak przyszło do serii, gdzie możliwości oszustw były ograniczone, to nawet konkurencja w słabo obsadzonym W Series okazało się za wysokimi progami.

Nie przeszkodziło to w startach w Euroformula Open rok później. Nawet wygrała jeden wyścig, ale przepisy dopuszczały jej jazdę bolidem 26 kilo lżejszym od męskich rywali. Jak sprawa wyszła na jaw, jej zespół wycofał się ze startów. W międzyczasie ścigała się z amatorami w pomniejszych seriach typu Austriacka F3, czy BOSS GP - Po to by na 2024 wylądować w Super Formule. Brak doświadczenia w żadnej poważnej serii juniorskich i przeskok do najszybszych bolidów na świecie, nie licząc F1. Co mogło pójść nie tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest rok 2025, Noda dalej jedzie w Super Formule, punktów nawet nie powąchała. Dalej okupuje tyły (poza przebudzeniem na Fuji, gdzie była po prostu wolna), nie przestrzega niebieskich flag i generalnie dymi. Co będzie za rok i jakie dziwne plany wymyśli dla niej jej stary, czas pokaże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jedlin12 - #f1 #wyscigi #superformula #f1spam

Znacie historię Nikodema Dyzmy? W moto...

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jedlin12: a ogólnie nie czaje tego p---------a że baby są słabsze w sportach bo nie uprawia go od dziecka itd, itd. Przecież tu od dziecka w kartingu się ścigają a i tak c---a są warte. Baby się nie nadają do sportu i tyle
  • Odpowiedz
  • 1
@Amigoyamigo: Trochę ich się nadaje, tylko przydałoby się postawić je przed prawdziwym wyzwaniem, a nie oszukać całą drogę na szczyt bez weryfikacji po drodze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz