Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@canismajoris231 przecież zamrożenie cen jest na poziomie 500 zł / MWh. A cena rynkowa jest wyższa to jak ma nastąpić obniżka cen? Poza tym Polska będzie musiała wygasić węglowe co już sukcesywnie robi od kilku lat. Atom będzie gotowy najwcześniej za 10 lat. Ceny tylko do góry w takim razie
  • Odpowiedz
@kRz222: No i piszesz jakby to odmrożenie miało wywołać jakąś katastrofę, gdy cena rynkowa od jakiegoś czasu stabilnie oscyluje wokół tej wartości 500 zł. A jak URE zatwierdzi fixing, to masz taryfę na kolejne 12 miesięcy. I nawet jeśli cena wzrośnie 0,50 zł/kWh do 0,55 to nie, nie jest to nic nienormalnego.
  • Odpowiedz
  • 1
@kRz222 nawet teraz G12W lub R daje wymierne oszczędności, zamrożenie ceny spowodowało ze na tej taryfie można tylko zyskać, bez straty.

47gr brutto pozaszczytem, zamiast 62gr całodobowo.
  • Odpowiedz