Wpis z mikrobloga

Nie warto kupować rowerów w sklepach stacjonarnych. Kolega właśnie kupił Bianchi Oltre Di2 Ultegra na necie, co prawda u Szwabów, ale 2x taniej niż lokalnie i jest zadowolony. Wszystko gra, a serwisować rower sam umie. #rower #rowery #zakupy
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale 2x taniej niż lokalnie i jest zadowolony


@SendMeAnAngel: Wiadomex, wyniszczanie lokalnych sklepów to same plusy. Po co mamy mieć lokalny sklep, społeczność, serwis rowerowy, własne marki. Niech niemiec nam sprzedaje wszystko na własnych warunkach. Akurat dzisiaj wietrzył magazyn i wyśle w pudle do Polski jakiś rower, przy którym ma zero roboty, kupca nigdy nie zobaczy na oczy, nie musi mu nic regulować, poprawiać, tracić czasu na tłumaczenie etc.
  • Odpowiedz
no ale jak kupujesz to widzisz czy nie r-------y, a jak ci kurier przywiezie i s-------i od razu ? ¯\(ツ)/¯


@ch1va5: Jeśli widać uszkodzenia, to masz prawo otworzyć paczkę przy kurierze i wtedy trzeba sporządzić protokół. Jeśli nie widać uszkodzeń, to tylko wola kuriera. Wtedy najlepiej nagrać jak rozpakowujesz, aby w razie czego był dowód, że to nie ty uszkodziłeś, tylko taki przyszedł. Dużo osób zamawia rowery przez internet i
  • Odpowiedz
Wymieńcie choć jedną zaletę kupowania roweru w sklepie stacjonarnym. Czego oczekujecie po takim zakupie?


@SendMeAnAngel: Finansowo, w krótkim terminie, może się oczywiście opłacać zakup w zagranicznym sklepie wysyłkowym. Ale warto mieć też u siebie sieć lokalnych sklepów rowerowych. Często takie sklepy organizują imprezy, testy, przejażdżki. Można sobie pójść do takiego sklepu coś poprzymierzać, pogadać z facetem, który te rowery sprzedaje i serwisuje, albo z jakimś rowerzystą, który przyjechał obejrzeć ten
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel absolutnie nie ma sensu wspierać lokalnych sklepów rowerowych kupując tam.
Sklepy rowerowe w Polsce to jakaś inna bajka.
Przebitka na wszystkim kilkukrotna w porównaniu z pierwszą lepszą oferta w internecie.
Rozumiem wyższe ceny ale nie aż tak.

I do tego zazwyczaj podejście jakby serwisowali rakiety kosmiczne a nie zwykle rowery.
  • Odpowiedz