Aktywne Wpisy

Dorciqch +128
źródło: temp_file8589038139457099639
Pobierz
wjtk123 +154
Słucham Państwa, komu się Polska nie podoba i chciałby ponownie wziąć udział w narodzinowej loterii? xD
#polska #swiat #mapa #ciekawostki #statystyka
#polska #swiat #mapa #ciekawostki #statystyka
źródło: IMG_9995
Pobierz




O ile przyjęło się, że zniszczyliśmy obiekt materialny, lustrem jest tu drugi człowiek.
Człowiek, który usłyszał jakim jest potworem nie wytrzymał ze złości pobił osobę która powiedziała o nim prawdę.
W starożytnym Rzymie uważano, że pobite lustro obraża bogów. Gdy dusza jest od Boga to trudno się temu dziwić gdy ktoś pobił niewinną duszę.
Zakładano, że dusza człowieka regeneruje się przez 7 lat. Osoba która pobiła niewinnego człowieka tak naprawdę chciała zostać potworem na zawsze. Taki potwór chodzi przez 7 lat wściekły i wyżywa się na wszystkich dookoła. Potem złość przechodzi, a potwór może mieć jeszcze wyrzuty sumienia chodząc w wiecznym nieszczęściu.
Bazyliszek.
Przykładem człowieka potwora na którego działa lustro jest Bazyliszek. Taki człowiek skamienieje. Natomiast człowiek potwór, który zdaje sobie sprawę ze swojej podłości i lustro i prawda na niego nie działa jest Smok wawelski.
Inni ludzie po usłyszeniu prawdy zwyczajnie uciekają, a jeszcze inni wpadają w monolog i zmiany tematu by prawdę zakopać, na nią nie spojrzeć lub w sobie do niej się nie odnieść.
Potłuczone lustro we śnie może oznaczać niechęć do odkrycia głęboko skrywanej prawdy o sobie.
Jezus Chrystus
Największym pobitym lustrem rzeczywistości był Jezus Chrystus. Wcześniej Sokrates. Nieszczęście może potrwać nie 7 a raczej 7000 lat licząc 1000 osób pragnących uśmiercenia Jezusa Chrystusa.
(Łk 23, 34a) "Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią".
(J 8,31-42) "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli".
(J 8,12) "Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia".
#wiara #swiadomosc
źródło: zbite_lustro
Pobierz