Wpis z mikrobloga

#komputery #chwalesie

Uwaga bo będzie kryptoreklama ale muszę, nie ma opcji żeby nie pochwalić producenta za wzięcie na klatę własnego fuckupu.

A było tak:
- w styczniu kupiłem se mysz Logitecha za 549 cebul (G502 X Plus).
- jakoś od miesiąca scroll zaczął opornie chodzić, jakby się syfem zapchał
- z tydzień temu rozebrałem, przyjrzałem się, no nie widać żadnego syfu
- dziś zerkam na tego gnoja scrolla a na nim... guma się rozlazła. To ona, rozszerzając się na scrollu, blokowała przewijanie.
- szukam gdzie gumę/scrolla kupić, jeden sprzedawca na Ali kiedyś miał. Już nie ma.
- piszę do supportu Logitecha, niech mi sprzedadzą scrolla, wezmę choćby i za 50$
- "proszę fakturkę", "proszę zdjęcia produktu", "proszę numer seryjny", "proszę adres"... tak, już wysyłamy nową mysz.

Fakt, wolałbym po prostu scrolla kupić i wymienić ale wciąż... TAK się kupuje klienta. I tak jak spodziewałem się zostać po prostu spuszczony w kiblu (jak chwilę temu przez Lian Li, pisałem na mirko), tak siedzę w szoku że jednak się da. Może nie w sposób przyjazny dla środowiska, ale chociaż przyjazny dla klienta. I ów klient tego nie zapomni podczas następnych zakupów.

purrminator - #komputery #chwalesie

Uwaga bo będzie kryptoreklama ale muszę, nie ma ...

źródło: logitechG

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@purrminator: czasem jakimś dziwnym środkiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ta guma bardzo wielu detergentów nie lubi, mam jakąś 7 letnią m330 wszędzie plastik powycierany, enkoder od rolki tragedia, trza mu wódki polewać żeby działał, pod kciukiem ze 2mm gumy starte ale bieżnik na rolce jak nowy...
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert: no właśnie ta guma (w modelu G502 X Plus) jest BARDZO miękka i rozciągliwa, autentycznie identyczny materiał co w gumkach recepturkach. Trudno w takiej sytuacji uniknąć wrażenia że jest to zrobione umyślnie, i to przez wielu współczesnych producentów.
IMHO to powinna być:
a) dużo twardsza guma, lub
b) po prostu bieżnikowany plastik, lub
c) łatwo dostępne części zamienne.
Tymczasem jest jak jest. Jeśli w kolejnej sztuce tego modelu też
  • Odpowiedz
@purrminator: Logitech ma bardzo dyskusyjną jakość sprzętu ale support jest zawsze ok. Dla porównania miałem "przyjemność" korzystać z działu wsparcia steelseries i po tym doświadczeniu wróciłem do logitecha ;)
  • Odpowiedz