Aktywne Wpisy

cocojambo210 +134
Podejmuje próbę rzucenia ćmików trzymajta kciuki

Iudex +44
Mirki, co robić z mendami, które regularnie blokują mi wjazd do garażu?
tl;dr:
Mam garaż naziemny w centrum Wrocławia (ale nie ma tu strefy płatnego parkowania). Jest usytuowany na podwórku i notorycznie ktoś mi go zastawia "tylko na chwilę". Nie że jakiś sąsiad - przyjezdni. Frustrujące jest to okrutnie, nie jestem agresorem, ale naprawdę trochę tracę już siły czasem i jedyne co mam ochotę zrobić to zdemolować te samochody.
tl;dr:
Mam garaż naziemny w centrum Wrocławia (ale nie ma tu strefy płatnego parkowania). Jest usytuowany na podwórku i notorycznie ktoś mi go zastawia "tylko na chwilę". Nie że jakiś sąsiad - przyjezdni. Frustrujące jest to okrutnie, nie jestem agresorem, ale naprawdę trochę tracę już siły czasem i jedyne co mam ochotę zrobić to zdemolować te samochody.
źródło: upadek-1993
Pobierz




A tymczasem życie w kapitalizmie napisało kolejny odcinek tragikomedii.
Innowacje wg według kapitalizmu to VR w którym można sobie postrzelać a nie np. nowa linia tramwajowa czy szpital czy nowy sprzęt potrzebny na leczenie onkologii.
A takie afery będą się systematycznie powtarzać bo państwo w kapitalizmie działa jak komitet zarządzający wspólnymi sprawami całej klasy kapitalistów, zbiera podatki od pracowników i konsumentów a nastepnie rozdaje je tym którzy mają najwięcej bo rzekomo nakręcają gospodarkę, a oni inwestują tylko tak by oczywiście zwiększyć własny komfort i prestiż a nie rozwiązać jakikolwiek realny problem społeczny.
Po co zająć się problemem patodeweloperki, mieszkalnictwem i śmieciówkami xD
Po co w ogole inwestować w to co poprawiłoby życie milionom ludzi skoro można poprawić humor garstce najbardziej uciśnionych przeciembiorców.
Robol przecież może mieszkać w klitce na kredyt do śmierci i jechać do roboty z dwiema przesiadkami i zapieprzać na śmieciówce byle prezes miał czym popłynąć na Mazury, to wasz wolny ryneczek w praktyce.
#polityka #polska #bekazprawakow #antykapitalizm #socjalizm #bekazlibka #bekazpodludzi #bekazpo #kpo #afera #wolnyrynek #januszebiznesu
Lepszy jest taki ustrój w którym są wygrani i przegrani od takiego, w którym wszyscy są przegrani
@Filippa: Najlepsze, że rano widziałem na mirko zaakceptowane dofinansowanie do mieszkania na najem krótkoterminowy. Ty, Areczku, bierz kredyt na 30 lat, natomiast Janusz dostanie 540 tysięcy na mieszkanie na Airbnb od ręki. xD
@thorgoth: niezle urobiony leb
@xKaminskipatryk: Dziwne, w nomenklaturze prawicowej to jest jedno i to samo
No to opisujesz tu przecież realia kapitalizmu, w którym połowa młodych mieszka u rodziców albo w 20-metrowej norze na kredyt do emerytury, a w godzinach szczytu wciska się w autobus jak sardynka bo każde mieszkanie jest traktowane jako towar inwestycyjny a nie
@xKaminskipatryk: nie chce mi się spierać o semantyke, tym bardziej że granice są nieostre. Władze PRL i jej konstytucja twierdziły, że to jednak socjalizm, zresztą niektóre elementy (brak kolektywizacji rolnictwa) faktycznie wskazują że do komunizmu było daleko.
Dla mnie komunizm jest tak antyludzkim ustrojem że już zawsze pozostanie pewnym modelem teoretycznym, w pełni na dużą skale nie został wdrożony nigdy.
@Filippa: nie czuje się przegranym. W dorosłość wszedłem z pułapu zero, nikt mi nie dał ani mieszkania ani niczego innego, do wszystkiego co mam doszedłem pracą. I obecnie na swoje zycie nie narzekam. Podejrzewam że nie jestem jedyny w podobnej sytuacji.
W socjalizmie miałbym pewnie jak mój dziadek
@thorgoth: z tego co wiem to flippa nie jest komunistką niestety.
@thorgoth: czy ty najpierw chwalisz socjaldemokrację, a potem płaczesz na marksizm?
@Filippa: czyli kapitalizm państwowy
Dlatego z pewnym rozbawieniem obserwuje jak na lewym skraju podkowy cudowne tulupy i piruety; DOKŁADNIE te same postulaty sto lat temu Róża Luksemburg określała mianem komunistycznych, ale dziś, szczególnie w Polsce są to już postulaty PROGRESYWNE.
Nazwa "komunizm" parzy jak pokrzywa nawet samych komunistów