Wpis z mikrobloga

@smutny_kojot: Górwa czemu stalin nie chce pomóc miał pomóc przecież polacy nienawidzą rosjan ze wzajemnością więc czemu nie pomagają czemu się zatrzymali przecież my zaczęli powstanie żeby witać ruskie wojska jako gospodarz xD
  • Odpowiedz
@Vinizius: Otóż mylisz się. Powstanie warszawskie nie było zdarzeniem, z powodu którego Stalin zatrzymałby front. Sowieci próbowali zdobyć Warszawę, nie zwracając uwagę na to, czy trwało w niej powstanie, czy nie. Choć, oczywiście, nie mieli przy tym zamiaru pomagać powstańcom. Powstańcom próbowali za to pomóc niektórzy żołnierze armii Berlinga. W nocy na 16 września 1944, czyli po opanowaniu warszawskiej Pragi, berlingowcy zaczęli desant na lewy brzeg Wisły w celu opanowania
Trojden - @Vinizius: Otóż mylisz się. Powstanie warszawskie nie było zdarzeniem, z po...
  • Odpowiedz
@Trojden: Jak było nie wiemy i się nie dowiemy. Myślę że nawet jakby okoliczności sprzyjały to sowieci też by nie pomogli. Faktem jest że Polacy mają pretensje do sowietów.
  • Odpowiedz
@Vinizius: Chyba nie zrozumiałeś: Stalin nie miał zamiaru pomagać powstańcom, na pewno nie miał w tym interesu, i nie miał nic przeciwko temu, żeby Niemcy stłumili powstanie. Jednak nie zatrzymałby frontu z powodu wybuchu powstania, i nie zrezygnowałby z prób zdobycia Warszawy, niezależnie od tego, czy powstanie miało miejsce, czy nie. Z akowcami mógł się przecież rozprawić i tak, w podobny sposób jak wcześniej w Wilnie, Lwowie, Lublinie i innych
  • Odpowiedz