Ma ktoś maxxis detonator 1,25 na MTB? Duże przyrosty prędkości średniej i maksymalnej, mniejsze zmęczenie na trasach koło 100km? Mam teraz mezcale 1,9 i zastanawiam się, czy byłaby duża różnica na asfalcie. I czy łatwo się wywrócić... Pompuję na 4-4,5 bara. Koło 26 cali. Teraz jeżdżę przelotowo ~30kmh.
@ameneos: jeśli jeździsz po równych i gładkich asfaltach, to przyrosty zobaczysz.
Natomiast jeśli są to głównie zapomniane wioskowe drogi, nie remontowane od lat (dziura obok dziury, nierówne łaty, itp), to na oponach szosowych będziesz znacznie wolniejszy...
@ameneos: 4,5 bara w 1,9? xD spowalniasz się tym, poprawne ciśnienie pozwala oponie amortyzowac nierówności zamiast zamieniać je na drgania i wytracanie prędkości. Ciśnienie wyłącznie wg kalkulatora a poczujesz różnicę: https://silca.cc/en-eu/pages/pro-tire-pressure-calculator
@ameneos: jak kiedyś wrzuciłem Continentala sportcontacta 1.25 na MTB 26 to szło jak przecinak, ale praktycznie cały czas na skrajnych przełożeniach. Za to po asfalcie się jechało bardzo przyjemnie i gladko. Na jeden wyjazd było spoko, ale na stałe to lepiej szosę kupić albo gravela żeby się bardziej położyć. Aero mocno wpływa na vmax, na MTB ciężko się położyć żeby było wygodnie.
#latwogang Ale tak bez jaj - na c--j takie dziady kamerują tego łatwoganga? Przecież to nie ma sensu jak kamerowanie fajerwerków na sylwestra albo koncertu komórką - i tak się potem tego nie ogląda.
#rower #mtb
Natomiast jeśli są to głównie zapomniane wioskowe drogi, nie remontowane od lat (dziura obok dziury, nierówne łaty, itp), to na oponach szosowych będziesz znacznie wolniejszy...