Wpis z mikrobloga

Ma ktoś maxxis detonator 1,25 na MTB? Duże przyrosty prędkości średniej i maksymalnej, mniejsze zmęczenie na trasach koło 100km? Mam teraz mezcale 1,9 i zastanawiam się, czy byłaby duża różnica na asfalcie. I czy łatwo się wywrócić... Pompuję na 4-4,5 bara. Koło 26 cali. Teraz jeżdżę przelotowo ~30kmh.

#rower #mtb
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ameneos: jeśli jeździsz po równych i gładkich asfaltach, to przyrosty zobaczysz.

Natomiast jeśli są to głównie zapomniane wioskowe drogi, nie remontowane od lat (dziura obok dziury, nierówne łaty, itp), to na oponach szosowych będziesz znacznie wolniejszy...
  • Odpowiedz
@ameneos: jak kiedyś wrzuciłem Continentala sportcontacta 1.25 na MTB 26 to szło jak przecinak, ale praktycznie cały czas na skrajnych przełożeniach. Za to po asfalcie się jechało bardzo przyjemnie i gladko. Na jeden wyjazd było spoko, ale na stałe to lepiej szosę kupić albo gravela żeby się bardziej położyć. Aero mocno wpływa na vmax, na MTB ciężko się położyć żeby było wygodnie.
  • Odpowiedz