Wpis z mikrobloga

Jak byłam mała to z rodzicami jeździliśmy na działkę. Pamiętam, że rosło tam drzewo na które się wspinałam. Miało duże liście a kora była pokryta takim meszkiem. Rozrastało się dość szybko Zawsze mówiliśmy na nie 'małpie drzewo' ale patrzę teraz i wyskakuje mi jakiś kujący iglak.

Macie jakieś pomysły co to mogło być za drzewo?

Męczę się już godzinę, będę wdzięczna za podpowiedzi!

Miłego wieczorku w pierwszy dzień lata!

#pytaniedoeksperta #botanika #rosliny #pomagajzwykopem
Fawwara - Jak byłam mała to z rodzicami jeździliśmy na działkę. Pamiętam, że rosło ta...

źródło: temp_file3744158989087527977

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fawwara:

1. Klon palmowy (Acer palmatum) – ozdobna odmiana
Liście: często wielopłatkowe, wiosną zielone, później czerwienieją.

Owoc: niewielkie skrzydlaki,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@makrofag74 niestety żadne z powyższych

Liście były zielone, miały tylko czasem lekko czerwony odcień.
Kora drzewa była trochę jak zamsz,miekka i miła w dotyku
  • Odpowiedz