@badreligion66: pytanie kogo rozumieć przez "zwykłych ludzi", jak byłem w komisjach wyborczych przed 2020r. to za każdym, razem dominowała budżetówka. nauczyciele, urzędnicy, pracownicy spółek miejskich obsadzali większość miejsc, a potem to już praktycznie niemożliwe się stało żeby się zgłosić nie z polecenia jakiegoś komitet
@badreligion66: nie, koło 2020 przestałem, wcześniej, przynajmniej u mnie, działało to tak ze w urzędzie miasta można się było zgłosić, a teraz odsyłają do kontaktu z komitetami czego już mi się nie chce robić. nie wiem czy to wynikało z tego że kiedyś płacili mniej i nie było chętnych i szukali szeroko czy jakieś przepisy się zmieniły
@badreligion66: niestety do komisji wyborczych straciłem zaufanie od ostatnich wyborów samorządowych - kandydat na którego zagłosowałem (w sposób prawidłowy, na prawidłowo opieczętowanej karcie) według oficjalnych wyników dostał w mojej komisji ZERO głosów ( ͡°ʖ̯͡°)
@badreligion66: wrzucił filmik z jakiejś zagranicznej komisji wyborczej, najprawdopodobniej ze wschodu, jak okazało się że ślady długopisów rozdane w komisji znikały pod wpływem ciepła z ognia zapalniczki
@badreligion66: niestety do komisji wyborczych straciłem zaufanie od ostatnich wyborów samorządowych - kandydat na którego zagłosowałem (w sposób prawidłowy, na prawidłowo opieczętowanej karcie) według oficjalnych wyników dostał w mojej komisji ZERO głosów ( ͡°ʖ̯͡°)
@badreligion66: najgorsi byli ludzie, przychodziła stara baba z paroma dowodami i chciała brać karty i głosować za dzieci wchodzili do jednej zasłony głosować, co też jest zabronione jak przyszła stara schorowana osoba to też młodsi chcieli za nią głosować, a według protokołu jest inaczej ale zakładam, że są miejsca gdzie komisje na takie rzeczy zezwalają
źródło: temp_file9143857285759851562
Pobierznie wiem czy to wynikało z tego że kiedyś płacili mniej i nie było chętnych i szukali szeroko czy jakieś przepisy się zmieniły
Eksperta to miło posłuchać( ͡° ͜ʖ ͡°)
@byferdo: i co z tym zrobiłeś dalej?
nawet za 500zł nie warto
wchodzili do jednej zasłony głosować, co też jest zabronione
jak przyszła stara schorowana osoba to też młodsi chcieli za nią głosować, a według protokołu jest inaczej
ale zakładam, że są miejsca gdzie komisje na takie rzeczy zezwalają
A nie miałem dowodów na to, że mój głos nie był jedynym przypadkiem zaginięcia. Ogólnie niewiele można zrobić.