Wpis z mikrobloga

@rewter: wszyscy będą mieli takie same ceny "ofertowe". Czy to będzie zmowa cenowa? UOKIK wyjaśni ;-)
To, że gdzieś cena jest niższa może oznaczać mniejszą marżę i mniejszą skłonność do udzielania rabatu.
Z wysokiej marży można "spektakularnie" zejść i wciąż wyjść na plus.

Cena nie jest jedynym kryterium przy zakupie nieruchomości.
  • Odpowiedz
@krytyk__wartosciujacy: Prezes Chróstny lubi takie pomysły, po kilku grzywnach dla członków zarządu po kilka mln zł na głowę wybije wam je z głowy. A jak nie, to wybije przy trzecim lub piętnastym podejściu.
  • Odpowiedz
@Bord: ustawa nakazuje publikację wszystkich mieszkań, które są w sprzedaży, jeśli jakieś mieszkania będą dostępne w biurze, a deweloper nie prześle ich cen do systemu to 10% kary. Myślisz, że nadal będą ukrywać ofertę?
  • Odpowiedz
@krytyk__wartosciujacy: Nie wyłamują się bo istnieje niepisana zmowa - nie publikujemy cen, tworzymy asymetrię i mielimy klientów niczego nieświadomych i każdemu deweloperowi było to na rękę. Właśnie ten model sprzedaży się skończył, od teraz walka o klienta będzie wyglądała jak na ceneo, są ludzie którzy już rozpoczęli pracę nad czymś w rodzaju porównywark cen mieszkań. Teraz nawet przestaje istnieć pojęcie gratis komórka lokatorska bo należy podać cenę z uwzględnieniem wszystkich
  • Odpowiedz
@Czekolatka: przecież to tylko "niedogodność", że musisz do każdego pisać na priv - ceny i tak poznasz.
Cena to nie wszystko przy kupnie mieszkania. Poważnie, zanim wpakujesz się w kredyt na pół życia albo wydasz wszystkie oszczędności zastanowisz się 10 razy i napiszesz ze 100 maili więc cenę poznasz.
Nie ma obowiązku kupowania komórki lokatorskiej więc będzie osobna umowa. I z miejscem w garażu może być podobnie.
Poza tym w
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: porównanie świetne, tylko zapomniałeś, że nie bierzesz kredytu na 35 lat na tego lapka xD
Kupując mieszkanie patrzysz na jego właściwości (lokalizacja, układ, standard wykończenia) i dopiero wówczas w grę wchodzi cena - oceniasz swoje możliwości finansowe i pytasz o szczegóły oferty.
To naprawdę nie jest problem, co nie zmienia faktu, że cieszy mnie, że ustawa przeszła.
  • Odpowiedz
@rewter

@krytyk__wartosciujacy: jak cena bedzie za wysoka to nikt po rabat nie napisze tylko pojdzie do konkurencji, gdzie cena bedzie nizsza xd


Mieszkania (działki) to nie jakieś produkty z gumy.

W danej lokalizacji jest tylko jedno. Jak będziesz chciał w jakiejś okolicy, to możesz nie mieć wyboru.
  • Odpowiedz