Wpis z mikrobloga

Mirki ma ktoś i poleci konkretną "nitownice" zaciagarke do nitonakrętek STALOWYCH, wystarczy mi do rozmiaru M5 na upartego nawet.

Mam używam od dawna nitonakrętek ale głównie aluminium, i to jest cudowne, ale nie zawsze wytrzymałość gwintu aluminiowego wystarcza. Poza tym już miałem zastosowania gdzie nie był dozwolony styk aluminium-stal-miedz ze względu na różnice elektrochemiczne metali, elektrokorozja i te sprawy. Trzeba łączyć na stali, ale stalowe nitonakrętki za wielokrotnie trudniejsze do zaciśnięcia (zaciągnięcia), a moją nitownica, choć markowa, wurth, ale taka uniwersalna https://eshop.wurth.pl/Nitownica-reczna-do-nitow-z-gowica-obrotowa-NITOWNICA-UNIWERSALNA-KOMPLET/094916.sku/pl/PL/PLN/ (taka se do wszystkiego, to nie może być dobra wyjątkowo do jednego) - niby daje radę, ale ręce bolą fest. Jakbym tym miał więcej niż 5 pod rząd zrobić to bym potrzebował fizjoterapeuty.
Specjalistycznej do nitonakrętek z Wurtha nie kupię, bo to 2300pln. Netto.

Więc kto używa STALOWYCH nitonakrętek i ma jakąś sprawdzoną zaciskarkę, przy której nie trzeba być Pudzianem, a nie kosztuje przy tym średniej krajowej?
Aaa do tego to musi być "wkręcana i ciągnąca" maszynka, a nie tylko wracająca się w nitonakrętke (więc śruba podkładka i 2 klucze - odpada). Bo część nitonakrętek robię ślepych, nieprzelotowych, więc dokręcana śruba nie ma jak wyjść drugą stroną.

#warsztat #majsterkowanie #obrobkametali #narzedzia
hrumque - Mirki ma ktoś i poleci konkretną "nitownice" zaciagarke do nitonakrętek STA...

źródło: 00c8d682412eaa1b194b7290e7fe-16

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie tylko wracająca się w nitonakrętke (więc śruba podkładka i 2 klucze - odpada


@hrumque: w przemyśle to w ogóle nie jest dopuszczalne, po takiej akcji w zasadzie gwint nie nadaje się do niczego.
To co masz to się do nakrętek nie nadaje chyba że ktoś jest pudzianem, fizyki nie oszukasz. Bym zaproponował pneumatyczną, ale widzę że funduszy nie masz. A tak zostaje Ci kupić coś dwuręcznego z długimi dźwigniami,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wypokowy_expert szkoda, że prawie nikt nie podaje przełożenia w tych dwuręcznych. W zwykłych zrywalnych czasem podają, albo i siłę zrywania w N, a tu słabo. Tylko ew długość ramion, ale nie wiem jaka przekładnia jest w korpusie...
  • Odpowiedz
@hrumque: mam jakąś randomową yato (YATO 36128), zaciąga stalowe nity (do rozmiaru M6 używam) bez najmniejszego problemu i bez konieczności stękania przy tym. Przełożenie ma na tyle duże, że przy mniejszych, zwłaszcza ameliniowych nitach raczej muszę uważać, by robić to z czuciem, bo zerwać gwint łatwo.
  • Odpowiedz