Wpis z mikrobloga

Za naukami zawartymi w ewangeliach. To są katolicy. Znam.


@tytus-romek-i-atomek: nie kradną, nie obmawiają, nie kłamią, nie pożądają cudzych rzeczy, kochają bliźnich jak siebie samego, rozdają jałmużny? Gdzie ty ich znalazłeś? Bo przecież nawet w Ordo Iuris byli krzywoprzysięzcy i cudzołożnicy :-)
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: każdy człowiek ma prawo błądzić, popełniać błędy a nawet grzeszyć.
Ty myślisz że ordo luris to jakas gildia katolików z lvl 150 i wyżej?
Jeśli chcesz się wypowiadać na jakiś temat to najpierw się z nim chociaż pobieżnie zapoznaj, to pomaga w dyskusji.
  • Odpowiedz
każdy człowiek ma prawo błądzić, popełniać błędy a nawet grzeszyć.


@tytus-romek-i-atomek: ale wtedy nie kieruje się naukami Jezusa, nieprawdaż? Czy jednak kieruje? Gdzie Jezus stwierdził: "Macie prawo błądzić, popełniać błędy a nawet grzeszyć."?
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik:
Każdy grzeszy, ważne żeby stawać się lepszym i starać się unikać grzechu.
„Kiedy konałem na krzyżu, nie myślałem o Sobie, ale o biednych grzesznikach i modliłem się do Ojca za nimi” - mówił Jezus św. s. Faustynie. Grzech, nienawiść to emanacja ludzkiej wolności źle wykorzystanej
„Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem” (Jana 8:7). Jezus mówi nam również, w najmocniejszych słowach, abyśmy byli bardzo
  • Odpowiedz