Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do osób pracujących i mieszkających z rodzicami (z wyboru bo np. nie stać ich na mieszkanie a i tak nie planują rodziny) - Na co wy wydajecie kasę? Bo faktycznie mieszkając z matką można odłożyć sobie kilka tysięcy tylko co z tym robić? Najczęściej leci to na bieżącą konsumpcje i bardziej luksusowe życie niż przeciętny Polak typu podróżowanie bez patrzenia na ceny, drogie ciuchy, elektronika, jedzenie na mieście i inne fanaberie w zależności od nastroju i poziomu nudy. Wiecie to takie 3-4 tys. do przewalenia na głupoty miesięcznie więc można się zabawić. Ale to wszystko zwykła konsumpcja. Może można to lepiej zainwestować? Z drugiej strony to nie są duże kwoty żeby zrobić rewolucję np. na mieszkanie nie uzbierasz (co najwyżej wkład własny), tak samo duży zwrot z lokaty to nie będzie. Na co wy wydajecie?
Macie też luksusowy styl życia korzystając z "gorszej sytuacji niż inni" a może w coś iwnestujecie (w co?).

#mieszkanie #samotnosc #inwestowanie #inwestycje #oszczedzanie #finanse #pieniadze #gielda #obligacje #przegryw #zycie

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Opublikuj swój własny wpis: Mirko Anonim
· Zaakceptował: mkarweta

💚 Dzięki Twojej dotacji możemy utrzymać projekt i wprowadzać nowe funkcje! Wspomóż projekt

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Zaloz sobie cel posiadania odpowiedniej poduchy finansowej, tak zebys np. mogl spokojnie funkcjonowac przez rok bez pracy i wiekszych zmian w wydatkach. Kilka tys miesiecznie spokojnie moglbys tez przeznaczyc na kupno mieszkania, chocby czegos malego do remontu.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Przcież z 4k miesięcznie można zajebiscie inwestować.
1) tak jak mowi @swiniakstatysta
2) IKE/IKZE
3) Czy gielda czy obligacje, to juz Twoja decyzja. Teraz jest fajna promocja na papiery z USA.
4) Przeczytaj ksiazke finansowa forteca marcin iwuc albo inwestowanie dla kazdego mateusz samolyk.
Zarowno jedna jak i druga ksiazka pisana bardzo latwym jezykiem. I kazda z nich TObie powie jak mozna inwestowac i czym sie rozni inwestowanie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Odkładać i wrzucać gdziekolwiek żeby procenty leciały. Bezpiecznie to lokaty, obligacje, mniej bezpiecznie to akcje jakichś sensownych spółek. W robocie dołącz do PPK jeśli się wypisałeś.
Teoretycznie jak robotę zaczniesz nawet w wieku 25 lat i odłożysz z 3k miesięcznie to masz 180k, z procentów prawie 200k w wieku 30 lat więc już by można było szukać czegoś własnego
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: konsumpcja i wydawanie kasy na "zabawki", to najgłupsza rzecz jaka można zrobić. Rozumiem pobawić się w ten sposób przez kilka miesięcy, ale nie dłużej.
Przy takich kwotach najlepiej ma początku pakować kasę w lokaty z promocyjnymi oprocentowaniem i w pracy zwiększyć swoją składkę na PPK do maksymalnego poziomu.
Jak już uzbiera większą sumę na koncie (~100k, czyli po 2 latach oszczedzania) część kasy można wrzucić w obligacje oraz IKE.
  • Odpowiedz