Wpis z mikrobloga

Szesnaście lat temu debiutujący zespół Brawn GP zdobył sensacyjne pole position na inaugurację sezonu 2009. Jenson Button 🇬🇧 wykręcił najszybszy czas w kwalifikacjach do GP Australii, a drugi był jego kolega z zespołu Rubens Barrichello

#abcf1 - tag o Formule 1 i historii motoryzacji, zapraszam :)
#f1
jaxonxst - Szesnaście lat temu debiutujący zespół Brawn GP zdobył sensacyjne pole pos...

źródło: temp_file7856858352172382366

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaxonxst: niby debiut, ale jednak fabryka swoje miała i to byli ludzie których udało się przy budżecie utrzymać po Hondzie. Także nie była to zbieranina :) Potężne inwestycje Hondy w ten projekt a potem nagła ewakuacja bo kryzys. Tylko oni i Toyota ogarnęli temat podwójnego dyfuzora, może też pośrednio skaplo Williamsowi korzystającemu z jednostek Toyoty :) Pozostaje zagadką czy z silnikiem Hondy ten bolid też by wygral, czy jednak to
  • Odpowiedz
@jaxonxst: to było piękne zwieńczenie marzeń British American Racing i przede wszystkim Hondy, jeszcze większy strzał w stopę niż ten, który w tym samym okresie zafundowali sobie ich bezpośredni rywale z Toyoty poprzez pozostanie przy duecie przeciętnych kierowców (wyrobnik i emeryt).

No i ten charakterystyczny wygląd bolidów Brawna, który swoim designem przypomina randomowe malowanie z jakiegoś przeglądarkowego F1 managera. Fun times ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz