Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#ekologia #ekosciema #polska #ekonomia #gospodarka #las

Wytłumaczcie mi proszę dlaczego z ogrzewaniem polsce są takie cyrki.
Wydajność pozyskiwania drewna wzrosła do ogromnych liczb, do lasu już nie wchodzi grupa styranych pilarzy tylko najczęściej wjeżdża maszyna i dwóch gości z piłą, w kilka godzin robią to co grupa pilarzy w kilka dni.
Do przygotowania terenu do nasadzeń używa się ciężkiego sprzętu który odwala robotę w kilka godzin.
Do zwożenia używa się pojemnych pojazdów, infrastruktura drogowa w lasach jest w bardzo dobrym stanie, umożliwia wjazd i wyjazd pełnych naczep jakby las był w miejskiej strefie przemysłowej.
Jest mnóstwo wolnego terenu, są typy drzew które mają ogromną kaloryczność i mają ogromne przyrosty roczne.
Jest super rozwinięty przemysł, można bez problemu na masową skalę przerobić to drewno na różne rodzaje paliw.
Jest super technologia która umożliwia zbudowanie pieców które spalają drewno bardzo czysto i ekonomicznie.
A w polsce dalej opał jest drogi i na terenach np. wiejskich pompuje się na siłę super drogie formy ogrzewania?
Dlaczego na wsiach ludzie nie dostają taniej ilości opału w postaci przydziałów, można bez problemów obliczyć zapotrzebowanie domu.
Jak popatrzycie na mapki satelitarne to zobaczycie że większość domostw mogło by mieć swój przydzielony teren i stamtąd pozyskiwać tani opał, starczyło by tego dla każdego.
Jak by to wpłynęło na atrakcyjność zasiedlenia terenów wiejskich? Jak odciążyło by problemy z dostawami węgla, jak bardzo odciążyło by gałąź gospodarki strategicznej.
Rozumiem tereny miejskie, tam palenie jest problematyczne, ale w małych miasteczkach, wsiach? Cały problem smogu występuje przy złym spalaniu najczęściej węgla w miejscach gdzie niema przewiewu.
Dlaczego tereny wiejskie umierają? Bo traktuje się jak tereny miejskie.
Dlaczego do pracy ludzie muszą zjeżdżać do miast i robić korki, przecież mogli by zjeżdżać na wsie, tam jest mnóstwo wolnego terenu.



〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Opublikuj swój własny wpis: Mirko Anonim
· Zaakceptował: mkarweta

🥲 Aktualnie wspiera nas średnio 1 osoba w miesiącu, co nie pozwala na pokrycie kosztów utrzymania serwisu. Wspomóż projekt

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: ...chyba nie palileś nigdy drewnem ;) już nawet jakby było pocięte na kawałki gotowe do palenia to jest to kupa roboty, do tego jeszcze trzeba mieć miejsce do składowania dużej ilości drewna pod dachem. samo jednorazowe ułożenie drewna żeby nikogo nie zabiło to więcej roboty niż ogrzewanie gazem i wszystko z tym związane przez całe życie. jak to mawiał mój ojciec, drewno ogrzewa dwa razy, raz przy robocie, drugi
  • Odpowiedz
Ciekawa forma manipulacji. Same nacechowane emocjonalnie ogólniki typu "mnóstwo wolnego terenu", "super rozwinięty przemysł”, "super technologia", "super drogie formy ogrzewania". Zero jakichkolwiek danych liczbowych na poparcie tezy.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
aktywny-filozof-59: @TomSz:

Przecież to jest po prostu forma dodatkowej pracy, w mieście musiał byś robić nadgodziny gdzieś w obcym terenie, a tutaj po prostu robisz nadgodziny u siebie w domu, i masz całkowitą kontrolę nad tym kiedy i jak sobie je zrobisz. To nie jest przymus ale opcja dla chętnych która daje możliwości.
Na wsiach jest miejsce!
Na wsiach często ludzie mieszkają na kupie, robotę można podzielić, wtedy z godziny pracy
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
zrównoważony-kolekcjoner-50: @heathenreel:

Wszystko w skrócie napisane żeby się nie rozpisywać.
Jeżeli nie jesteś w temacie technologi to wejdź na jutube i obczaj jak wygląda dzisiaj pozyskiwanie drewna, jak wygląda produkcja peletu.
Potem sobie sprawdź jak wygląda praca pieca
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
techniczny-obserwator-30: @TomSz:

Wiem doskonale z czym się wiąże palenie drewnem i większość upierdliwości wynika tylko z tego że robi się je nie tak jak trzeba w miejscu nie takim jak trzeba, główne problemy palenia drewnem to składowanie i transportowanie bo drewno zajmuje dość dużo miejsca w porównaniu np. do węgla.

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: gdybyś wiedział to byś wymienił pilnowanie i popiół ;) mam dwa duże psy i zajmowanie się nimi to mniej roboty niż gdybym miał się paleniem drewnem zajmować
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
determinowany-fenomen-3: @TomSz:

Właśnie o tym pisałem, mnóstwo popiołu i częste pilnowanie, podkładanie to tylko oznaka że pali się nie tak jak trzeba, jeszcze zapomniałeś napisać że piec trzeba czyścić, a czasami jak coś się źle spali to trzeba skrobać i kuć. Jak jest sterownik i odpowiednia instalacja to tego niema aż tyle, tylko rozpalasz, ładujesz drewno
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: "niema aż tyle" = więcej roboty w jeden sezon niż inne rozwiązania przez całe życie. zacznij tak robić, daj najlepiej to zadanie żonie bo przecież nic praktycznie nie trzeba robić więc da radę, a popiołu w ogóle nie ma ;) i daj znać co ona sądzi o tym super rozwiązaniu po sezonie grzewczym.
  • Odpowiedz