@Stabilizator: Oczywiście, że tak. Przy tak dużym współczynniku przestępców, w grupie etniczej Gruzinów, powinni ich na granicy przyjmować, na podstawie jakiś wiz / kontroli. Naprawdę nie rozumiem lewaków, którzy nie zauważają tego problemu.
Tu nie chodzi juz nawet o przekonania polityczne, ale po prostu o nasze bezpieczeństwo.. Moja babcia mieszka sama, na parterze. Obejrzy informację, że panują seryjni mordercy na osoby starsze mieszkające na parterze i się potem będzie bać,
@Stabilizator: Nie powinniśmy przyjmować nikogo, chyba że ma umowę na pracę z Polskim pracodawcą, to wtedy może dostać wizę na czas trwania tej umowy a później nara. Powinniśmy wydawać tylko wizy pracownicze.
@Leniek: Jeśli Tobie bliżej do grobu i Ci nie zależy, to okej. Ludzie, którzy mają jakieś perspektywy na życie, po prostu się obawiają, że trafią na kogoś w nieodpowiednim czasie. A prawdopodobieństwo się zwiększa.
Zwiedziłem mnóstwo krajów i do tej pory doceniałem Polskę za to bezpieczeństwo, jednak z każdym miesiącem jest co raz gorzej.
@adam-buksa96: Zabawne, bo głównym motorem napędowym ściągania kogokolwiek do Polski, są właśnie te wizy pracownicze. Zobacz, ile tego się wydawało się w okresie ostatnich kilka lat. Polska jest jakimś rekordzistą w UE w tym względzie.
A najczęściej przekaz leci, że to lewactwo ściąga. Otóż nie tym razem. Tu chodzi o tanią siłę roboczą. Wiadomo, w jakich warunkach potem mieszkają tacy pracownicy. Patologia ekonomiczna tworzy patologię
@jacek-jerczynski: pytanie czy te wizy były faktycznie pracownicze czy tylko "pracownicze" jeśli to drugie to imigrant do wydalenia a fałszywy pracodawca do więzienia i konfiskata januszexa.
@adam-buksa96 ale jak to, wtedy trzeba by Polakom wynagrodzenia podnieść a na to przedsiębiorców polskich soli tej ziemii nie stać, bo wtedy musieliby w roku wziąć tylko dwa porsche w leasing a nie trzy.
Tak się kończy przyjmowanie wszystkich jak leci i powinien być jakiś limit a nie ile przyjdzie tyle przyjmiemy....
Limit powinien być w ramach ochrony przed grupowaniem się w getta. Ale limit nie ochroni cię przed "jakością" migrantów. A wiadomym jest, że emigrują przede wszystkim te jednostki, które mają najmniej do stracenia.
@Yakooo: Ej mordo, ale jednym ze sprawców był Polak. Piszesz jakby w Polsce przestępczość pojawiła się dopiero z imigrantami, gdy było raczej odwrotnie, że przestępczość tu w latach 2000 zmalała, jak Polacy wyjeżdżali na zachód ( ͡°͜ʖ͡°)
napędowym ściągania kogokolwiek do Polski, są właśnie te wizy pracownicze. Zobacz, ile tego się wydawało się w okresie ostatnich kilka lat. Polska
@adam-buksa96: wizy pracownicze + pełna odpowiedzialność po stronie pracodawcy za obcego pracownika. Ściągnięty specjalista coś zrobił po godzinach pracy? Koszty sądowe + ewentualne więzienie + deportacja powinna być finansowana przez przedsiębiorcę
gdy było raczej odwrotnie, że przestępczość tu w latach 2000 zmalała, jak Polacy wyjeżdżali na zachód ( ͡°͜ʖ͡°)
@wstanczyk: no tak lata 90. wracają wraz z imigracją wschodnią, nie wiem z czego się cieszć, nie po to pozbyliśmy się patoli. Notabene mafia rosyjska też miała duże wpływy w latach 90.
Czy wszyscy zauważyli, że wszystko spada odkąd Zawód Inwestor pokazał twarz? Dopiero co założył tu konto a już postanowił nas zniszczyć. Szybki cykl mirkoblogera #gielda
Tu nie chodzi juz nawet o przekonania polityczne, ale po prostu o nasze bezpieczeństwo.. Moja babcia mieszka sama, na parterze.
Obejrzy informację, że panują seryjni mordercy na osoby starsze mieszkające na parterze i się potem będzie bać,
Zwiedziłem mnóstwo krajów i do tej pory doceniałem Polskę za to bezpieczeństwo, jednak z każdym miesiącem jest co raz gorzej.
@adam-buksa96: Zabawne, bo głównym motorem napędowym ściągania kogokolwiek do Polski, są właśnie te wizy pracownicze. Zobacz, ile tego się wydawało się w okresie ostatnich kilka lat. Polska jest jakimś rekordzistą w UE w tym względzie.
A najczęściej przekaz leci, że to lewactwo ściąga. Otóż nie tym razem. Tu chodzi o tanią siłę roboczą. Wiadomo, w jakich warunkach potem mieszkają tacy pracownicy. Patologia ekonomiczna tworzy patologię
@Yakooo: Jako osiedle strzezone masz na myśli furtkę na kod? Rzeczywiście, security level 10000
Komentarz usunięty przez moderatora
Limit powinien być w ramach ochrony przed grupowaniem się w getta. Ale limit nie ochroni cię przed "jakością" migrantów. A wiadomym jest, że emigrują przede wszystkim te jednostki, które mają najmniej do stracenia.
@Yakooo: Ej mordo, ale jednym ze sprawców był Polak. Piszesz jakby w Polsce przestępczość pojawiła się dopiero z imigrantami, gdy było raczej odwrotnie, że przestępczość tu w latach 2000 zmalała, jak Polacy wyjeżdżali na zachód ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@adam-buksa96: wizy pracownicze + pełna odpowiedzialność po stronie pracodawcy za obcego pracownika. Ściągnięty specjalista coś zrobił po godzinach pracy? Koszty sądowe + ewentualne więzienie + deportacja powinna być finansowana przez przedsiębiorcę
@wstanczyk: no tak lata 90. wracają wraz z imigracją wschodnią, nie wiem z czego się cieszć, nie po to pozbyliśmy się patoli. Notabene mafia rosyjska też miała duże wpływy w latach 90.