Wpis z mikrobloga

@radam: nie prosciej i taniej lepiej zabezpieczyc impreze? postawic ludzi-slupy (policjantow, ochroniarzy) na kazdym przystanku, względnie w tramwaju. Sądze że byłoby to tańsze i skuteczniejsze niż wzywanie ekip remontowych/blokowanie komunikacji, czyli naprawianie skutków.

#przemysleniazrana ofc
@tr00ci0: ale dziwnie się teraz czuję. Byłem tam, bawiłem się dobrze, syf spory ludzie zrobili ale burd i patologii nie widziałem, wróciłem do domu (mieszkam od naramowic więc na piechtę i nie jechałem tramwajami) a teraz wielkie larum jaka patola itd. i czuję się jakbym był na innej imprezie
@partyzant5ipol: ominąłeś to co najgorzej wyszło czyli transport

@deusExMaquina: takie proste, a organizatorzy nie potrafili tego wymyślić

@pwone: jeśli chodzi Ci o dodatkowe autobusy, to rzeczywiście, ale na początku wszyscy rzucili się na 201, przecież taki stary helmut nie da rady już przewieźć tylu ludzi :(

@tr00ci0: widocznie mam pecha, ale w zeszłym roku dla porównania byłem na juwe i było bardzo w porządku wg mnie, o niebo
@radam: no tak, bo na juwenalia mają wstęp za free tylko studenci, reszta płaci - no i jest trzepanie na wejściu i służby porządkowe na terenie imprezy; wczoraj każda patola mogła wejść za darmo i zrobić #!$%@?ę na miejscu więc wyszło jak wyszło

wg mnie więcej tam #!$%@? było gimbusów czy licealistów albo jakiś jeżyckich dresików i meneli niż studentów
@tr00ci0: odprowadzałem koleżankę na pestkę chwilę przed największym rzutem ludzi i jeszcze w miarę to wyglądało. Chociaż rzeczywiście jak wracałem to mimo, że sokiści niby wszystko ogarniali, ale zaledwie kilku ich tam było to gdy przejeżdżał pociąg to przed torami stało kilka setek osób - ciężko byłoby to ogarnąć.

@radam: juwe to inna klasa organizacji. Tutaj była wolna amerykanka.
@radam: Ja liczę, że w ramach buntu wybiorą się tam jakieś totalne wieśniaki [hurr durr nasze grillowanie, miastio zabiero] i zostaną przykładnie spałowani :) .
@Papilon: miałem się przejść połazić po kampusie z bronkiem nad jeziorko i zobaczyć jak to wygląda, ale teraz się boję, że mnie spałują.

@tr00ci0: szkoda mi cholernie tej imprezy. Szczególnie jak widzę, że się wypogodziło. (najlepsze, że z mojego kierunku większość nie poszła bo egzamin i mieli iść dzisiaj xD)
ale dziwnie się teraz czuję. Byłem tam, bawiłem się dobrze, syf spory ludzie zrobili ale burd i patologii nie widziałem, (...) i czuję się jakbym był na innej imprezie


@partyzant5ipol: Mam dokładnie tak samo...Teraz aż głupio przyznać, że w ogóle tam byłam.

szkoda mi cholernie tej imprezy. Szczególnie jak widzę, że się wypogodziło


@partyzant5ipol: Racja, wiele osób miało przyjść dzisiaj, ale z tego co wiem to i tak nawet sporo
przecież taki stary helmut nie da rady już przewieźć tylu ludzi :(


@radam: Ekhem, Düwag GT8 ma 60 miejsc siedzących i 200 stojących, a najnowszy tramwaj w Poznaniu czyli Solaris Tramino ma 48 miejsc siedzących i 180 stojących. A naprawdę szkoda by zniszczony został nowszy tramwaj ;)

Dla porównania jeszcze pojemność innych poznańskich bimb:

Konstal 105Na - 20+105

Tatra - 46+169

Siemens - 57+115

Moderus Alfa - 20+77

Moderus Beta -