Wpis z mikrobloga

Witam, czy opłaca się podjęcie studiów w 2025 roku na kierunku Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Poznańskiej? W 2025 skończę 25 lat i jestem dziewczyną.
W tym roku zrozumiałam że mam wizualno – przestrzenny typ inteligencji i że można było by spróbować skończyć odpowiednie studia, więc wybrałam właśnie ten kierunek, chociaż jeszcze waham się pomiędzy tym a inżynierią produkcji.
Tylko nie wiem jak z zarobkami i w ogóle możliwością podjęcia pracy od razu po studiach.
Może będą jakieś inne pomysły patrząc na mój wiek i płeć 🙂

#inzynieria #inzynier #konstruktor #politechnika #poznanska
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ananastia: jak jestes golodupiec bez mieszkania od starych to wyrzuc sobie ten pomysl z glowy

Inz po lotnictwie here

Z montowniami nie wiadomo jak dlugo bedziemy oplacalni dla zachodu, bo mamy kosmiczne koszty energii (i duzy slad weglowy, ktory jest juz istotnym czynnikiem przy rozpoczynaniu
  • Odpowiedz
wizualno – przestrzenny typ inteligencji


@ananastia: cokolwiek to nie oznacza, to mibm to matematyka i fizyka do upadlego, czyli do wyciecia 50% kandydatow po pierwszym roku. A potem kupa mechaniki i wytrzymalosci materialow, podstaw konstrukcji maszyn, liczenia, zaglebiania teorii itd az do wyciecia kolejnych 50%.

Jesli liczysz ze bedziesz sobie na tych studiach radnosnie rysowac w cadzie jakies duperele w 3D przez 8, czy ile tam teraz jest semestrow, to sie
  • Odpowiedz
@ananastia: Jeśli będzie Cię to interesować, to myślę, że warto. Teraz więcej firm, głównie korpo, chętnie zatrudnia dziewczyny, żeby się dostosować do standardów zachodnich. A praca może być bardzo różna, wymyślanie, projektowanie, obliczanie, wytwarzanie i możliwe, że pierwsza nie będzie trafiona, duża rotacja jest.
Zarobki mogą być dobre, ale rosną razem z doświadczeniem, albo przy zmianie pracy.
Nie wiem jak w samym Poznaniu, we Wrocławiu np. nie powinno być problemu
  • Odpowiedz
  • 0
@Bpnn: z tego co wiem, to pielęgniarki słabo zarabiają, a praca jest bardzo ciężka. Bardziej by się opłacało iść do szkoły policealnej na kierunek Asystentka stomatologiczna, no nie? Studia od marca, rok nauki. Fakt że dużo nie zarobisz, ale przynajmniej praca nie będzie na tyle ciężka
  • Odpowiedz
pielęgniarki słabo zarabiają


@ananastia: lepiej niż przeciętny absolwent MiBM, a praca jest gwarantowana, zapotrzebowanie będzie zawsze, ryzyko zastąpienia przez AI zerowe.
  • Odpowiedz
  • 0
@PurpleHaze: z fizyką myślę że dam radę, z matematyką pewnie też. Wyzwaniem będzie przedmiot Wytrzymałość materiałów.
Ja po prostu nie mam pomysłu odnośnie zawodu. Ja mam licencjat z chińskiej filologii i podyplomówkę z "transportu i spedycji". Nie chcę pracować jako spedytor, bo nie moje, pracowałam jako dyspozytor - bardzo nerwowa była ta praca, teraz pracuje jako administratorka w firmie transportowej za marną stawkę i nie wiem co robić
  • Odpowiedz
@ananastia jako różowa będzie dziwnie na polibudzie. Na pewno będą fory u profesorów ale będzie dziwnie, 90% studentów to niebieskie przegrywy które bardzo by chciały zagadać do różowej ale się boją XD
Z kasą po studiach będzie umiarkowanie. Kolosów nie ma, ale z głodu nie zdechniesz. W Polsce 6~7k wyciągniesz spokojnie. Od razu kierował bym się do dużego korpo, gdzie znowu będziesz miała łatwiej się dostać przez promowanie równouprawnienia itd. itp.
Studia będą
  • Odpowiedz
@ananastia @PurpleHaze
Kończyłem air na wydziale mechanym. Pracowałem zarówno jako konstruktor jak i automatyk/robotyk.
Powiem, że racja z matmą na studiach, ale wyobraźnia przestrzenna jest meeeega ważna. Ci z tego, że w CAD widzisz bryłę w 3D. Jeżeli nie potrafisz sobie wyobrazić jak to się rusza w 3D to uruchomieniowcy będą klnąć na ciebie.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze nie no tak. Matma i fiza robią przesiew.
Podobała mi się jeszcze geometria wykreślna ( ͡º ͜ʖ͡º)
No ale jeżeli op twierdzi że ma wyobraźnie przestrzenną to na tym filtrze nie odpadnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@kartofel: ja tam wcześniej odpowiedziałam komuś:
"Wyzwaniem będzie przedmiot Wytrzymałość materiałów.
Ja po prostu nie mam pomysłu odnośnie zawodu. Ja mam licencjat z chińskiej filologii i podyplomówkę z "transportu i spedycji". Nie chcę pracować jako spedytor, bo nie moje, pracowałam jako dyspozytor - bardzo nerwowa była ta praca, teraz pracuję jako administratorka w firmie transportowej za marną stawkę i nie wiem co robić"

Więc tak naprawdę nie ograniczam się tylko
  • Odpowiedz
@ananastia no to odpowiedz sobie jak silna jesteś z przedmiotów ścisłych. Jeżeli tak sobie się czujesz to może być ciężko.
Inna sprawa jak bardzo jesteś przywiązana do miejsca zamieszkania - rodzina/dom. Jeżeli bardzo to konstruktor/projektant maszyn będzie fajny. Jeżeli nie bardzo to robotyk i jeżdżenie po świecie.
  • Odpowiedz