Wpis z mikrobloga

Jest ktoś kto nauczył się Niemieckiego? Moje pytanie jak to zrobiłeś? Szczególnie pytam się o gramatyka.

Ja słucham podcastów "Easy German"i ucze się 1000 naj częściej używanych słów w j Niemieckim. I czytam książkę "wielka gramatyka j Niemieckiego" co jeszcze dodać? Jestem początkujący. Wygląda na to że jestem ułomkiem bo gdy czytam zasady gramatyki j Niemieckiego to po chwili zauważam że nie przetwarzam nic z tego z czego się uczę. Po chwili nauki robię się świadomy że nie wiem co czytam. Gramatyka Niemieckiego to czarna magia

#naukaniemieckiego
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Spokesboy: jezyka ogolnie sie uczysz tak ze musisz gadac, zapisz sie na jakis kurs bo samemu w domu to mozesz sie nauczyc programowac, ale nie gadac po obcemu

tez jestem w trakcie nauki niemieckiego i jednoczesnie slucham podcastow, robie duolingo 15-20 minut dziennie i chodze na kurs
kurs daje mi 95% efektow
  • Odpowiedz