Wpis z mikrobloga

Układanka została złożona. Samolot Azerbaijan Airlines Baku-Grozny został zestrzelony przez przeciwlotniczy system rakietowy Pantsir-S, twierdzi azerska agencja prasowa AnewZ, powołując się na źródła w rządzie w Baku.

Azerbejdżańskie siły rządowe powiedziały Euronews, że uszkodzony samolot nie mógł lądować na rosyjskich lotniskach, pomimo próśb pilotów o lądowanie awaryjne, i nakazano mu lot przez Morze Kaspijskie w kierunku Aktau w Kazachstanie. Według otrzymanych informacji, systemy nawigacji GPS samolotu były zablokowane przez całą drogę nad morzem. Zrobiono to z nadzieją że samolot rozbije się w morzu i prawda nie wyjdzie na jaw.

#wojna #rosja #ukraina #ruskimir #putin #azerbejdzan #polityka #czeczenia
Grzegorz_Floryda1 - Układanka została złożona. Samolot Azerbaijan Airlines Baku-Grozn...

źródło: IMG_9773

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Według otrzymanych informacji, systemy nawigacji GPS samolotu były zablokowane przez całą drogę nad morzem.


@Grzegorz_Floryda1: to już daleko idące spekulacje.

Po pierwsze GPS działał całkiem nieźle, a dowodem jest ślad na flightradarze, czyli GPS w samolocie działał i rozgłaszał jego pozycję przez
  • Odpowiedz