Wpis z mikrobloga

A pamiętacie jak bogaci ludzie kupowali te paskudne obrazki za kwoty, na które typowy pracownik musiałby pracować kilkaset lat? Albo jakieś memy, twitty, kawałki ciała Dody - wszystko zamienione w NFT. Jakiż piękny to był scam i pralnia pieniędzy tysiąclecia.

I powiedz mi, że z późnym kapitalizmem jest wszystko w porządku.

#nft #kryptowaluty #bayc #antykapitalizm #inwestycje #ekonomia #gospodarka
czerwonykomuch - A pamiętacie jak bogaci ludzie kupowali te paskudne obrazki za kwoty...

źródło: IMG_7482

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czerwonykomuch: pamietamy, za tymi nft stala dokladnie taka sama fundamentalna wartosc jak za bitcoinem.

PS. najzabawniejsze bylo to, ze te grafiki wcale nie byly nawet hostowane na blockchainie, wszak wrzucanie danych na blockchain jest bardzo drogie
  • Odpowiedz
za tymi nft stala dokladnie taka sama fundamentalna wartosc jak za bitcoinem


@klamkaodokna: Racja. Z tym, że Bitcoinem można płacić za b--ń i n-------i. A NFT żaden market nie przyjmie w rozliczeniu.
  • Odpowiedz
@Defined: kapitalizm już jest systemem martwym. Utracił to, co stanowiło jego przewagę nad innymi systemami - napędzanie chęci do innowacji i rozwoju poprzez obietnicę „od zera do milionera” oraz samoulepszanie się poprzez konkurencję wypychającą z rynku słabsze produkty i usługi i zastępującą je lepszymi.

Obecny kapitalizm całkowicie blokuje konkurencję ze strony maluczkich, a na rynku rządzą niezdolne do innowacji i rozwoju molochy tak wielkie, że nawet państwa boją się i
  • Odpowiedz
W systemie znajdują się ogromne, niewyobrażalne wręcz pieniądze, które wcale nie spływają do klasy robotniczej, ale lądują w kieszeni nielicznych. Beneficjentem gigantycznego wzrostu wydajności nie są pracownicy, których wynagrodzenia i poziom życia właściwie nie rosną, ale właściciele kapitału bogacący się w tempie dotąd niespotykanym.


@czerwonykomuch: z drugiej strony, ogolnie wynagrodzenia rosna. tylko nie na zachodzie. My za to mozemy kupic dlugopis za jakies grosze. bo jakby areczek mial skladac dlugopisy
  • Odpowiedz
Obecny kapitalizm całkowicie blokuje konkurencję ze strony maluczkich, a na rynku rządzą niezdolne do innowacji i rozwoju molochy tak wielkie, że nawet państwa boją się im zaszkodzić.


@czerwonykomuch: no lol, nie, odwrotnie: teraz jest problem z niekontrolowaną innowacyjnością i łamaniem kolejnych regulacji przez molochy.

I powiedz mi, że z późnym kapitalizmem jest wszystko w
  • Odpowiedz
@Defined: Bernie został by prezydentem gdyby partia demokratyczna poszła po rozum do głowy i wystawiła jego zamiast Kamali z twerkującymi celebrytkami xD na niego nawet czerwoni głosują.
  • Odpowiedz