Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
po jakiego grzyba nam marynarka xd


@Yurakamisa: do ochrony swoich granic właśnie na przykładzie Ukrainy widać dokładnie że musieli negocjować korytarze eksportowe żeby zboże wysyłać
  • Odpowiedz
  • 1
@darek-jg: rosja, szwecja, niemcy, francja cały czas patrolują bałtyk swoimi okrętami podwodnymi więc na pewno nie tak łatwo znaleźć okręt nawet na płytkim akwenie masz przykład jak zatonął kursk że nie mogli go znaleźć przez kilka dni a osiadł na 108 metrach
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: Oprócz tego co napisał @GandaIf to obrona nie tylko wybrzeża, ale także naszego obszaru morskiego, przed np. niszczeniem infrastruktury przez sabotażystów z rosji. Wbrew temu co wielu sądzi nie jesteśmy małym biednym krajem, którego nie stać na flotę, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.
  • Odpowiedz
  • 0
@BezzZnaczenia: właśnie to jest śmieszne wydajemy na uzbrojenie 4% PKB a marynarka wojenna jest tak opuszczona że tam potrzebna jest naprawdę głęboka modernizacja i wpompowanie co najmniej 10 mld dolarów żeby zakupić nowe silnie uzbrojone okręty bo większość nadaje się już tylko na żyletki
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: żeby później nie było zdziwienia, że ktoś przeciął kable podmorskie, albo co gorsza uszkodził Baltic Pipe. Marynarka jest też świetna jeśli chodzi o zapewnienie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej przy wybrzeżu. Nie mówiąc już o tym, że program Orka może zapewnić zdolności do atakowania pociskami manewrującymi rosyjskiej infrastruktury
  • Odpowiedz
  • 1
Orka może zapewnić zdolności do atakowania pociskami manewrującymi rosyjskiej infrastruktury


@Niewiedza_jest_blogoslawienstwem: no tu akurat bym się tak nie rozpędzał bo nawet jeśli kupimy okręty od Francji to raczej bez transferu technologii w postaci produkcji pocisków manewrujących co jest dużym minusem bo w razie wojny będziemy polegać na dostawach takich pocisków u zewnętrznego dostawcy który równie dobrze może nam odmówić dalszej sprzedaży ze względu na sytuacje geopolityczną
  • Odpowiedz
@GandaIf:

no tu akurat bym się tak nie rozpędzał bo nawet jeśli kupimy okręty od Francji to raczej bez transferu technologii w postaci produkcji pocisków manewrujących co jest dużym minusem bo w razie wojny będziemy polegać na dostawach takich pocisków u zewnętrznego dostawcy który równie dobrze może nam odmówić dalszej sprzedaży ze względu na sytuacje geopolityczną

Kiedyś francuska firma nie chciała kontynuować współpracy bo prawo się zmieniło.
  • Odpowiedz