Wpis z mikrobloga

@rasTt4: Przede wszystkim nie uczyć się słówek 1 do 1 na polski, tylko uczyć się za pomocą kontekstu. To znaczy jak najwięcej czytać/słuchać/oglądać. Jak padnie jakieś słowo, którego nie znasz, ale jest w jakimś zdaniu to z samego kontekstu w wielu przypadkach będziesz wiedział o co chodzi. Możesz w słowniku sprawdzić, co oznacza, najlepiej nie w tłumaczu tylko w słowniku (w angielskim np. cambridge)
  • Odpowiedz
@rasTt4 lepiej z reddita niż wikipedii, bo reddit bardziej odzwierciedla normalne rozmowy, które się prowadzi między ludźmi. Czytasz po angielsku, wrzucasz w google translatora, zapamiętujesz słowa i tak to leci
  • Odpowiedz