Wpis z mikrobloga

#tojestmultikonto #nikotyna #medycyna #leki

W 1979 roku neurobiolog UCLA Marie-Françoise Chesselet wykazała, że nikotyna podwyższa poziomy dopaminy, neuroprzekaźnika koniecznego dla wzbudzenia stanu uwagi, a także w kontrolowaniu ruchu. Chesselet stwierdziła, że nawet niewielka dawka nikotyny stymuluje uwolnienie dopaminy w ciele prążkowanym, hamując ruchy, które w innym wypadku wymknęłyby się spod kontroli.

W 2018 roku Paul Newhouse na wystąpieniu w czasie Global Forum on Nicotine przedstawił wyniki badań wskazujące, że nikotyna może być stosowana w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych mózgu takich jak łagodne zaburzenia poznawcze, choroba Alzheimera i zespół Downa. Dzięki nikotynie pacjenci mieli lepszą pamięć krótkotrwałą, byli bardziej skoncentrowani i osiągali lepsze wyniki w zadaniach wymagających sprawności intelektualnej. Poza tym stwierdzono, że nikotyna może działać jak antyoksydant (inne przeciwulteniacze to np. melatonina czy witamina C), chroniąc komórki mózgu przed szkodliwymi wolnymi rodnikami.

Do końca XX w. uważano, że czysta nikotyna nie prowadzi do rozwoju nowotworów. W pierwszej dekadzie XXI w. pojawiły się jednak prace podważające ten pogląd, wywołując debatę wśród naukowców na temat jej właściwości rakotwórczych.

Problem w tym, że nawet substancje używane jako leki (przepisywane przez lekarzy) mogą wywoływać choroby nowotworowe (są rakotwórcze).

Źródło: Wikipedia

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nikotyna

#truelolcontent

https://www.infodent24.pl/strefapacjentapost/nikotyna-w-saszetkach-dentysta-zdecydowanie-odradza-dlaczego,124751.html
tojestmultikonto - #tojestmultikonto #nikotyna #medycyna #leki

W 1979 roku neurobiol...

źródło: xxpapieroszlamanylh,Mic_.n32ZN1bYk5.jpg.pagespeed.ic.P0j1IJTVv7

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SynuZMagazynu: Jeżeli zastanowisz się nad tym z czego i w jaki sposób produkuje się leki na skalę przemysłową dojdziesz do wniosku, że są to trucizny. Kontakt z dużą ilością czystej chemicznie substancji czynnej jest w stanie zabić pracownika (śmiertelne zatrucie). Nie mówię tu o fentanylu, którego dawka śmiertelna dla większości ludzi mieści się na czubku ołówka:
Obojętnie jaki lek w ilościach rzędu kilogramów czy ton bez odpowiedniego zabezpieczenia przed zatruciem
tojestmultikonto - @SynuZMagazynu: Jeżeli zastanowisz się nad tym z czego i w jaki sp...

źródło: 2_milligrams_of_fentanyl_on_pencil_tip._A_lethal_dose_for_most_people._US_Drug_Enforcement_Administration

Pobierz
  • Odpowiedz
@SynuZMagazynu: Biorąc pod uwagę to, że wchłonął byś tę substancję przez skórę, drogi oddechowe, może nawet trochę zjadł, część mogła by dostać się do oczu co mogło by doprowadzić do ślepoty. W końcu w wyniku zatrucia mógłbyś dostać niewydolności wielonarządowej, która nawet w przypadku hospitalizacji mogłaby doprowadzić do śmierci.
  • Odpowiedz
@SynuZMagazynu: Nikotyna może być lekiem, ale wszystkie substancje chemiczne w zbyt dużych dawkach mogą być truciznami. Są to ogólniki, bo istnieje jeszcze coś takiego jak tolerancja, cechy osobnicze i inne zależności, których nie wziąłem tu pod uwagę. Substancja uznawana za lek, sprzedawana bez recepty jest w stanie, przyjęta jak zwykle, za którymś razem doprowadzić do wstrząsu anafilaktycznego lub innego trudnego do przewidzenia zdarzenia, które zakończy się śmiercią. Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia
  • Odpowiedz
@SynuZMagazynu: Masz teorię nieoznaczoności czy rozpad radioaktywny pierwiastków promieniotwórczych, które rozpadają się w różny sposób (nie zawsze tak samo, chociaż w większości przypadków mamy do czynienia z tym samym sposobem rozpadu pierwiastka) z różnym prawdopodobieństwem, nie wszystko działa za każdym razem tak samo, mimo iż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. W świecie, w którym żyjemy występują różnego typu fluktuacje, możliwe, że rzeczywistość, która nas otacza jest fluktuacją.
  • Odpowiedz