Mirki doradzcie bo mam już mętlik w głowie. Rozglądam się za 'gazami' i rodzi się pytanie propan czy acetylen ? Używane byłyby sporadycznie, ojciec ma transport ciężarowy, ja bawię się w gospodarstwo. Często trzeba coś konkretnie przygrzac, wygiąć, przegiąć i to byłoby główne zadanie.
Odpowiedź jest jasna czyli to zależy. Propan - tanio ale nie uzyskasz tak wysokiej temperstury żeby sprawnie palić grube blachy, a acetylen drogi, ale nagrzejesz szybko i przepalisz sprawnie, a tlen to wiadomo.
@Zielony34: no tutaj bym sie nie zgodzil( ͡°͜ʖ͡°) smiało moze brac podttlenek elpedzi i nie bedzie miał nieprzyjemności z cofającym sie płomieniem w przewodach i inne z aetylenowe przygod :D
@michallmtk: propan i tlen to masz temp płomienia ok 2500. Acetylen i tlen masz 3200. Zależy jakie grubości blach robisz i czy ta różnica w stopniach coś zmieni w Twojej pracy.
@Zielony34 Dobry palnik, odpowiednie ustawienie przepływu na redaktorze i przed wszystkimi świeże zaworki bezpieczeństwa przy palniku i nic się nie wydarzy :D
Ewentualnie, zawsze można zawory tlenowe tawotem przesmarowac, żeby szybciej było bum ( ͡°( ͡°͜ʖ( ͡°͜ʖ͡°)ʖ͡°) ͡°)
@Wo0cash: Tylko że różnie z tym bywa po różnych firmach, a też jak ktoś z tym nie pracuje, to nie będzie miał świadomości tego, co można zastosować. Dławiki od lat są niby standardem. Niby. Wciąż widywałem firmy, które, jak to w Polsce - Bezpieczeństwo Hamuje Pracę...
#spawanie #spawalnictwo #pracaspawaczamnieprzeistacza #samnaprawiam #majsterkowanie #warsztat #kiciochpyta
W ramach podziękowania delektujcie swoje uszy tym majstersztykiem (。◕‿‿◕。)
@michallmtk: propan-butan i tlen oczywiście, ale to do każdego potrzebne.
@Vladimir_jebievdenko: A fakt, tego nie przewidziałem... xD
Ewentualnie, zawsze można zawory tlenowe tawotem przesmarowac, żeby szybciej było bum ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)