Wpis z mikrobloga

@Damian_prosze_cie: @derekperek122 Bardzo się cieszę, że macie to porządnie zrobione ale skąd założenie, że wszędzie tak jest?
Znam przypadek, gdzie przy przejściu nagłym na zdalne (bo pandemia) zwyczajnie zrobili im dostęp zdalny do tych samych jednostek na których pracowali...i tak już zostało. Oraz...

@PodniebnyMurzyn Dokładnie o tym pisałem. Ten obrazek nie pokazuje każdej sytuacji. Jest tu wiele czynników które trzeba by wziąć pod uwagę. Może więcej jeździ samochodem
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn nie rozumiem dlaczego państwo nie zachęca do pracy zdalnej, za jednym zamachem rozwizanoby problem zakorkowanych miast i umierających powiatowych, a korpo jak to korpo wiadomo że sami z siebie nic dobrego dla świata nie zrobia
  • Odpowiedz
Często praca zdalna to logowanie się lapkiem zdalnym pulpitem do PC w robocie

@To_ja_moze_pozamiatam: chyba u ciebie w kołchozie xD Jezu ty tak żyjesz? To pewnie jakbym ci powiedział że latam na 3 monitory, nie jak zwierzak zgarbiony z 15 cali ekranikiem po rdp / vnc na kompa w pracy to byś nie uwierzył Mr. Często.
  • Odpowiedz
  • 4
@OddajButa123 Praca zdalna jest mniej efektywna, a ludzie czują się mniej związani z zespołem i pracodawcą, przez co łatwiej im zmieniać pracę.

Ekologia ekologią ale duże korporacje nie mogą sobie na to pozwolić, że ktoś w godzinach pracy zrobi obiad, czy pranie, albo szybciej zmieni pracodawcę, bo odległości przestaną mieć znaczenie.
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn

Powiess, że to greenwashing to ci zaraz CEO zaczną pierdziec "coś tam coś tam produktywność, kreatywność zespołów sratatata" - nawet zakładając że to byłaby prawda (nie jest) - to znaczy, że po prostu chcą sprzedać planetę za parę % wzrostu w kwartale.
  • Odpowiedz
@Dlkvv: Bzdura. W domu ludzie robią efektywniej m.in. właśnie po to by pójść gotować obiad, a w biurze mają w dupie efektywnosć bo i tak muszą odsiedzieć 8 godzin, jak zrobią szybciej to i tak będą dalej siedzieć.
  • Odpowiedz
ale duże korporacje nie mogą sobie na to pozwolić, że ktoś w godzinach pracy zrobi obiad, czy pranie,


@Dlkvv: Wiadomo, bo pracownik jak skończy taska przed terminem to powinien brać następnego, ostatecznie każdy przedsiębiorca marzy o taśmie produkcyjnej, żeby tylko te śmierdzące robole uwijały się jak w ukropie, a na zdalnej nie można sterczeć nad głową.
Chociaż o jakim my sterczeniu mówimy, gdy jakakolwiek praca związana z kompem nie polega
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: jak ktoś coś mówi o powietrzu to jedyna odpowiedź walcz najpierw z samolotami.
Dla samochodu emitującego 130 g CO₂/km: (np 1.9 TDI)
Równowartość emisji lotu krótkodystansowego (500 km) to około 153 846 km jazdy samochodem.
Równowartość emisji lotu średniodystansowego (1500 km) to około 461 538 km.
Równowartość emisji lotu długodystansowego (7000 km) to około 1 923 077 km.
To pokazuje, jak ogromny jest ślad węglowy pełnego samolotu pasażerskiego w porównaniu do
  • Odpowiedz
  • 8
@DerMitteleuropaer Bzdura. Zapytaj każdego bardziej zorientowanego w temacie, to Ci powie to samo. Praca zdalna nie działa i firmy robią co mogą, by odwrócić trend. Programistów oczywiście nie ściągną do biur, bo rzucą im wypowiedzeniem, ale pracowników infolinii już tak.

Kwestie społeczne i ekologia nie obchodzą przedsiębiorców, jak na tacy leży wydajność pracy. W tym momencie powinno państwo wkroczyć i przekonać firmy kijem i marchewką do rozszerzania formy zdalnej; chociażby z
  • Odpowiedz
  • 41
Praca zdalna jest mniej efektywna, a ludzie czują się mniej związani z zespołem i pracodawcą, przez co łatwiej im zmieniać pracę


@Dlkvv: Korpo bełkot. Praca zdalna jest bardziej efektywna, w biurze zaczynasz pracę zmęczony dojazdem w korku, potem słuchasz plotek ludzi dwa biurka dalej, ktoś ci przerywa w połowie zadania bo akurat musi pilnie o coś zapytać. A na koniec wychodzi, że pół dnia spędziłeś na spotkaniach on-line.
  • Odpowiedz