Wpis z mikrobloga

@kishibashi: Dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie, który podpisywał się pod zezwoleniem wszystkich loterii Buddy został też pociągnięty do odpowiedzialności, chociażby za rażące zaniedbania? Przecież już od 1-2 loterii mógł się zorientować że coś jest nie tak w tym procederze i schemat jest powtarzany.
Nie wiemy tego bo prokuratura ukrywa dane pozostałych 9 zatrzymanych osób.
  • Odpowiedz
@kishibashi: Tylko różnica jest taka że tą zgodę wydał organ Krajowej Administracji Skarbowej,, która zrobiła nalot na słupa. Postawione zarzuty prokuratora w tym momencie ośmieszają organy państwowe że nie wiedzą na co zgody wydają. (każdy wie jak te polskie placówki działają XDDD). Problem najbardziej tkwi w sprecyzowaniu zarzutów prokuratora bo do tak medialnej sprawy nie postarali się.
  • Odpowiedz
@kishibashi: za zgodę na loterie dyrektor izby skarbowej w Krakowie ma zarzuty, a tzw komisja sprawdzała tylko czy losowanie jest losowe.

Poza tym z medialnych informacji wynika, że loteria była tylko częścią całej przestępczej machiny.

Jak dasz w łapę policjantom co Cię złapią na przestępstwie to nie znaczy, że jesteś niewinny, bo przymknęli oko.
  • Odpowiedz
  • 2
@kishibashi: Dostajesz pozwolenie od Państwa na prowadzenie jadłodajni - od Sanepidu. Prowadzisz restaurację. Okazuje się po jakimś czasie że karmiłeś ludzi mięsem którego podawanie jest zabronione - jakieś zepsute czy coś, umieraja ludzie - i co mają Cię nie pozywać bo miałeś pozwolenie sanepidu? Pozwolenie, a wykonanie czegoś zgodnie z założeniami tego pozwolenia to nie to samo.
  • Odpowiedz
@kishibashi: nie masz racji, w Polsce nie ma czegoś takiego jak pojęcie „loterii” samej w sobie. Są jej 4 rodzaje, z czego na jedną z nich - pieniężna, monopol ma państwo.
Budda prowadził loterię promocyjną i raczej to ma ręce i nogi - być może któraś z pierwszych była nie do końca legit i o to też jest zarzut.

Budda mógł za to omijać inne przepisy tej ustawy, ba, prawdopodobnie
  • Odpowiedz
@Adexi: no jeśli zorganizował loterię pieniężną pod pozorem loterii promocyjnej, to chyba zorganizował loterię pieniężną nielegalnie...

Jego loteria promocyjna nie ma rąk i nóg, bo w zasadzie to ja nigdy nie słyszałem nawet słowa o "kupcie e-booka, to naprawdę świetna lektura". Od początku to końca było to naganianie na losy.

A jeśli chodzi o pranie to się zgadzam. Znacznie lepszy do tego jest drogi rosołek, ale i tu... tak dużych
  • Odpowiedz
Budda mógł za to omijać inne przepisy tej ustawy, ba, prawdopodobnie użył loterii żeby uwiarygodnić dochody w spółkach, żeby móc pożyczać pieniądze do innych spółek w jako takiej zgodzie w papierach.


@Adexi: to się nie trzyma kupy. Dajmy na to 50 milionów "zarobionych" na loterii miałoby uwiarygodnić miliony nielegalnych dochodów z innych spółek? W jaki sposób? To oddzielne rzeczy.
  • Odpowiedz
I loteria prędzej służyła do tego - wygenerować duże wpływy, żeby móc ten hajs rozrzucić do innych spółek.


@Adexi: Po co ten hajs rozrzucać do innych spółek? Jeśli zakładasz, że loteria miała ręce i nogi to znaczy, że była okej, a więc pieniądze były czystym zyskiem. Po co cokolwiek z tym robić? Z tego co wiadomo, to te loterie miały realny potencjał do generowania wielkich wpływów i nie trzeba było
  • Odpowiedz
@kishibashi: bo on najprawdopodobniej jest słupem kogoś grubszego w moim odczuciu, pożyczanie siana pomiędzy spółkami jest sposobem prania pieniędzy, tworzenie im podwalin i wiarygodności pod dalsze biznesy, darowizny również można do tego wykorzystać. Dodajmy też do tego restauracje, która przecież prowadzą. Powiązania z innymi szemranymi typami, jak Kukiełka, który dostał wyrok w Niemczech za VAT.
Nie wiemy też na jakim etapie to się wszystko wysypało. On część biznesów miał zalegalizowane
  • Odpowiedz
@kishibashi: no i odrębna kwestią mogą być wyłudzenia VAT, zaniżanie stawek i machloje tego rodzaju przy organizacji loterii. Tu już mogło być różnie, jednakże sama forma tej loterii - że to loteria promocyjna to w mojej ocenie jest ok. Średnio moralne jest naganianie na to dzieci, stopa zwrotu całej inwestycji i pranie mózgu widzów.

Btw. W regulaminie jest info, że uczestnikami mogą być osoby pełnoletnie, zaś generalnie w loteriach promocyjnych
  • Odpowiedz
bo on najprawdopodobniej jest słupem kogoś grubszego w moim odczuciu, pożyczanie siana pomiędzy spółkami jest sposobem prania pieniędzy, tworzenie im podwalin i wiarygodności pod dalsze biznesy, darowizny również można do tego wykorzystać


@Adexi: ech, ale Ty to piszesz na zasadzie "przestępcy robią fortunę wyłudzając VAT", po prostu piszesz ogólnik i nawet nie próbujesz przybliżyć jak miałby działać, bo nie wiesz. A chodzi o to, żeby choć trochę rozłożyć to na czynniki
  • Odpowiedz
@kishibashi: i nie wiem czemu za wszelką cenę chcesz się dochodzić, skoro ja przedstawiłam swoje przemyślenia względem całej tej sprawy, to może być p---------e, a może być prawda, czas pokaże. Ale skoro tak, to nie ma sprawy, będziemy się zbijać na argumenty.
  • Odpowiedz