Wpis z mikrobloga

O co chodzi z tymi pedalarzami w Piasecznie? Obok ścieżka rowerowa na całej długości o szerokości 2m + chodnik 1,5m + kolejny chodnik 2m po drugiej stronie jezdni. W pewnym momencie naliczyłem 5 na raz. Oczywiście poziom s----------a mentalnego rośnie wraz z doborem coraz to profesjonalniejszego "gearu" padalarskiego. Normalny chłop na rowerku może jechać ścieżką od Putkiewicza ale pedalarz to inny stan skupienia. Na światłach już na Jana Pawła mówię chłopowi, że ścieżka była a taka ameba odpowiada "była ale już nie ma". Nic tylko wyprzedzić i dać po hamulcach następnym razem.
#piaseczno #pedalarze
ovsky - O co chodzi z tymi pedalarzami w Piasecznie? Obok ścieżka rowerowa na całej d...

źródło: photo_2024-09-29_15-10-52

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ShpxLbh:

@ovsky ścieżka jest po lewej stronie nie w kierunku jazdy rowerzysty, pała z ruchu drogowego ( ͡º ͜ʖ͡º)


O ile wiem, jest obowiązek korzystania z DDR, gdy jest wytyczona dla kierunku, którym się poruszasz. Jeżeli jest wzdłuż ulicy, którą jedziesz, to korzystarz z DDR. PoRD (art. 33 ust. 1) nie mówi nic o tym, czy droga jest po Twojej lewej czy prawej stronie.
  • Odpowiedz
To dziwne, ja rowerem po takiej jeżdżę i żyję, może to coś z tobą jest nie tak?


@kolejne_juz_konto: no jak jezdzisz 3 km raz w tygodniu to jednak co innego, jak jezdzisz 200km dziennie
  • Odpowiedz
@Rasteris:

@ovsky: rower szosowy i ścieżka z kostki. Niestety u nas większość ścieżek jest tak robiona.


Asfalt zawsze będzie lepszy, ale według mojego doświadczenia z rowerem szosowym, kostka brukowa (taka betonowa, nie kocie łby) nie jest jakimś dyskomfortem. Gorsze jest to, że drogi dla rowerów nie są spójne. Zaczynają i kończą się w losowym miejscu, są robione nie koniecznie tam, gdzie trzeba. No i przejazdy z krawężnikami, zamiast
  • Odpowiedz
no jak jezdzisz 3 km raz w tygodniu to jednak co innego, jak jezdzisz 200km dziennie


@dafto: Może nie jeżdżę 200km dziennie, ale około 100km tygodniowo po różnych trasach robię. Nie mam problemu z jazdą po DDR-kach, różne są ale zawsze przejezdne.
  • Odpowiedz
  • 5
@ovsky: Brak prawidłowego oznakowania, obniżenia do wjazdów co kawałek. PoRD Art 3 punk 1 i cyk jezdnia. Jak się samorządy nauczą budować, to pogadamy. A na razie to jest udawanie, że coś jest budowane a kierowcy o dalekowschodniej "kulturze" się pałują do tego bubla, posiadasz samochód, nie jezdnię.
reddin - @ovsky: Brak prawidłowego oznakowania, obniżenia do wjazdów co kawałek. PoRD...
  • Odpowiedz
pisales do mnie raz, ale jeśli do tylu nie umiesz odliczyc to xd


@Wychwalany: Nie widzę abym do Ciebie pisał, a przejrzałem już komentarze dwa razy. możesz zrobić screena tej wypowiedzi? Ja jej serio nie widzę, a masz dość oryginalny awatar więc raczej go ciężko ominąć.
  • Odpowiedz