Wpis z mikrobloga

O co chodzi z tymi pedalarzami w Piasecznie? Obok ścieżka rowerowa na całej długości o szerokości 2m + chodnik 1,5m + kolejny chodnik 2m po drugiej stronie jezdni. W pewnym momencie naliczyłem 5 na raz. Oczywiście poziom s----------a mentalnego rośnie wraz z doborem coraz to profesjonalniejszego "gearu" padalarskiego. Normalny chłop na rowerku może jechać ścieżką od Putkiewicza ale pedalarz to inny stan skupienia. Na światłach już na Jana Pawła mówię chłopowi, że ścieżka była a taka ameba odpowiada "była ale już nie ma". Nic tylko wyprzedzić i dać po hamulcach następnym razem.
#piaseczno #pedalarze
ovsky - O co chodzi z tymi pedalarzami w Piasecznie? Obok ścieżka rowerowa na całej d...

źródło: photo_2024-09-29_15-10-52

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rower szosowy i ścieżka z kostki. Niestety u nas większość ścieżek jest tak robiona.


@Rasteris: To nie jest argument. Jak kupię bolid F1 to mam prawo nim jeździć po ulicy, bo w Polsce nie ma torów?
  • Odpowiedz
@SebastianEnriqueAlvarez: O kufa jaki dzban na tym filmie, w jak w 1:12 mógł się nie zorientować gdzie jest ścieżka? Przecież k---a ma znak namalowany i oczojebny kolor, jeszcze mało? Trzeba jakieś neony ze strzałkami zamontować? Wytrzymałem do 5:45 i dłużej nie mogę debila słuchać, oby wpadł pod samochód...
  • Odpowiedz
@dbanel: bzdura, praktycznei zawsze ścieżka jest po jednej stronie, mało które samorządy mają kasę i miejsce by budować ścieżki po obu stronach drogi i nie, policja nie da mandatu pedalarzowi bo jedzie po ścieżce przeciwnie do kierunku jazdy na drodze dla aut, spokojnie się na niej możesz wymijać z nromalnymi rowerzystami z naprzeciwka.
  • Odpowiedz
@ovsky: DDR jest po lewej stronie, nie w kierunku w którym sie poruszają. Jeżeli np planuja skrecic w prawo, to nie maja obowiązku korzystać z DDR.
  • Odpowiedz
@merti: scieżka rowera jest w lesie lub w górach, tutaj to jest DDR i to tylko pod warunkiem ze sa znaki, same malowanie na chodniku nie oznacza DDR.
  • Odpowiedz
@ovsky: nie widzę ścieżki rowerowej po prawej stronie. Akurat w przepisach stoi że obowiązek jazdy DDR jest wtedy gdy jest po Twojej stronie, a nie że po drugiej stronie ulicy. więc legalnie mogą tak jechać.

W Polsce rowerzysta ma obowiązek korzystania z drogi dla rowerów, jeśli taka istnieje po tej samej stronie drogi, po której się porusza. Jeżeli droga rowerowa biegnie po drugiej stronie ulicy, rowerzysta nie ma obowiązku przejeżdżać
  • Odpowiedz
@ovsky: Na tym drugim zdjęciu możesz zobaczyć dalej ze DDR nagle się kończy, wcześniej jej tez nie było. Wiec jaki jest sens wjeżdżać na DDR na chwile? Już lepiej przejechać dalej.

Sam narzekasz ze stracisz kilku minut bo nie możesz wyprzedzić rowerzysty ale jak rowerzysta co chwile musi zjeżdżać z DDR na ulice, po chodniku (co jest nielegalne) bo nagle DDR się kończy, różne wjazdy do posesji itp to jest
  • Odpowiedz