Wpis z mikrobloga

To piękne uczucie kiedy twój pracodawca w ogóle się nie spodziewa, ale będzie musiał wypłacić Ci zaległe nadgodziny z odseteczkami, bo zgromadziłeś przez ostatnie miesiące tyle dowodów, skrupulatnie opisanych, gotowych do wysłania do PIP, że tak naprawdę inspektor jedynie sfinalizuje przelew. ;)

#pracbaza
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@tabpaw No nie wiem, nie wiem, ja sądziłem się z pracodawcą o wypłacenie nadgodzin + odsetki, PIP wyliczył 9 tyś zł, a sąd klepnął uwaga! - 270 zł
  • Odpowiedz
@tabpaw moja znajoma teraz walczyła w gastro o nadgodziny + przez 2 lata nie miała ani jednego dnia urlopu płatnego na UOP, zgłosiła się do Pip i wszędzie, kasę z odsetkami miała po 2 tygodniach od pierwszej wizyty, grunt aby wszystko było udokumentowane / zdjęcia
  • Odpowiedz
@tabpaw podziwiam, że wiesz jak to zrobić 95% Polaków nie czytało nigdy kodeksu pracy a jak czytali to i tak nic nie zrozumieli i opierają się na tym co im powie pracodawca jakby pracodawca dbał o nich mhmmm
  • Odpowiedz
@tabpaw: Zrobiłem kiedyś podobnie i dyrektor powiedział, że mi umowy nie przedłuży. Odpowiedziałem, że wcale nie mam zamiaru dłużej tu pracować. W nagrodę dostałem nockę w sylwestra, a 31 grudnia kończyła się umowa. O godzinie 23:59 zgłosiłem dyspozytorowi, że kończę służbę i niech sobie kogoś narucha do 6 rano, bo umowa mi się skończyła. Przyjechała po mnie żona. Wypiłem szampana z gwinta przed bramą kołchozu i siema nara( ͡°
  • Odpowiedz
Najłatwiej powiedzieć "po co się na to godzicie i czemu płaczecie"


@wredny_bombelek: Bo taka jest prawda, ciężko Ci znieść że jesteś odpowiedzialny za własne życie.
  • Odpowiedz
@Mathas ale Ty wiesz januszku ze każdy telefon z androidem i IOS domyślnie teraz zapisuje historię lokalizacji chyba że to wyłączysz? XD chyba nie jesteś taki kumagy jak nie umiesz tego "wyciągnąć" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tabpaw: PIP przyklepie, pracodawca nie wypłaci, wleci komornik i nie będzie miał z czego ściągnąć i zostaniesz z niczym.
Ja tak skończyłem a miałem tylko 500 zł do zwrotu. Komornik zrobił zajęcie, ale Janusz przyjmuje przelewy na jakieś obce konto ( ͡° ͜ʖ ͡°) ZUS też nie płaci za pracowników i oni też nie potrafią dojechać. Także powodzenia.
  • Odpowiedz
@tabpaw: Nie chciałbym się Ciebie czepiać, ale takie akcje były 20-25 lat temu, że ktoś za uśmiech szefa garował i robił nadgodziny (często charytatywnie, a standardowo bez dodatków). Na Twoim miejscu dałbym się oszukiwać przez miesiąc, góra dwa i podziękowałbym za współpracę. Żeby nie było - raz na 2 czy 3 miesiące jak sytuacja tego wymaga (głównie delegacja) to firmie dam 2-3 godziny dłużej nawet za darmo, ale nie wyobrażam
  • Odpowiedz
@tabpaw: są takie mądre polskie przysłowia, jak "nie dziel skóry na niedźwiedziu" i "nie chwal dnia przed zachodem słońca". I te przysłowia nie wzięły się, brzydko mówiąc, z d--y, tylko z doświadczeń ludzi. Na cieszenie się będzie czas, jak tę kasę będziesz już trzymał w ręku.
  • Odpowiedz
@tabpaw U mnie w poprzedniej robocie też musieli mi wypłacić bo nie przedłużyli mi umowy. Oprócz tego narobili sobie kłopotu bo od roku nie mogą znaleźć nikogo na stanowisko na którym pracowałem.
  • Odpowiedz
  • 0
@gokotgo to przeczytaj kodeks pracy do końca. Jak nie placi to musi oddać każdą jedna godzinę za 1.5 godziny wolnego. OP nic nie pisał o tym, że miał wolne więc zakładamy, że tak nie było
  • Odpowiedz