Wpis z mikrobloga

To piękne uczucie kiedy twój pracodawca w ogóle się nie spodziewa, ale będzie musiał wypłacić Ci zaległe nadgodziny z odseteczkami, bo zgromadziłeś przez ostatnie miesiące tyle dowodów, skrupulatnie opisanych, gotowych do wysłania do PIP, że tak naprawdę inspektor jedynie sfinalizuje przelew. ;)

#pracbaza
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tabpaw: Mi pracodawca wisi około 100k, całej firmie koło miliona. Tylko jedyny dowód jaki mogę mieć to głupi kwitek z wypłaty, ewentualnie lokalizację na osi czasu. Przykładowo w miesiącu sierpień pracowałem na czysto 220 godzin a zapłacone miałem za 170, a nie liczyłem nadgodzin czyli tych 50% i godzin nocnych czyli 100% gdzie zaczynałem pracę o 5:30.
Kasy do zgarnięcia jest mnóstwo ale jak za to się zabrać, gdyby każdy
  • Odpowiedz
@tabpaw: 4/10 Bo odpisuje na bait ale zabawne jakie bajki powstają przez pożytecznych idiotow o PIP i pracodawcach w Internecie 🤣
  • Odpowiedz
  • 7
@Obrzydzenie: To wyglądało i wygląda tak. Pracujemy w miesiącu powiedzmy 220 godzin i mamy zapłacone za 220 godzin ale nie mamy tego dodatku w postaci 50% jak i dodatku do pracy nocnej czyli 100% bo pracujemy od 5:30 do 17:00. Mało tego, nie chciałem jechać na delegację z uwagi na nie płacenie nadgodzin (50% jak i 100%). To dojeżdżałem do pracy i tak codziennie z bazy wyjeżdżamy z kolegą o
  • Odpowiedz
@Wwolt: ja się ewakuowałem z tego k--------a, jestem inżynierem, na budowie pracowałem 3 miesiące, po miesiącu z--------u rzuciłem wypowiedzenie i resztę czasu pracowałem 8h wszystkich dookoła w--------c XD

Słyszałem o gościu co pozwał do PiPu czy tam do sądu pracodawcę na 120k netto, ostatecznie dostał 80 z tego co pamiętam. Miał lokalizację na komórce cały czas włączoną i to wskazywało o której godzinie idzie do pracy i o której wraca,
  • Odpowiedz