Wpis z mikrobloga

#krotkofalarstwo #radio #elektronikadiy #sdr

Przy porządkach w szafie znalazłem stary dekoder dvbt wiwa hd 80 mini. Czy taki dekoder NIE usb, typowy pod telewizor da się zastosować do nasłuchu jak popularne dekodery usb rtl-sdr? Czy może traktować to jako zwykły elektro śmieć?
Od razu zaznaczę, że nie mam ciśnienia bo i tak baofeng cały czas chodzi na nasłuchu. Zwyczajnie chciałbym zasięgnąć wiedzy czy "przyda się" czy wywalać
ZaQ_1 - #krotkofalarstwo #radio #elektronikadiy #sdr

Przy porządkach w szafie znalaz...

źródło: b7161738-ce4e-47bf-870c-043067e1c880_i-wiwa-hd-80-mini

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZaQ_1: Dziwne pytanie zadajesz. Otwórz obudowę, zobacz na jakim układzie zrobiony jest tuner i będzie wiadomo czy dalej coś z tym można zrobić, nawet jak nie to masz fajną obudowę - np na sterownik rotora oprócz tego zasilacz i garść części,
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: Nawet jeśli jest tam "ten" (nie pamiętam oznaczenia) układ, to bez kombinacji raczej nie, prawie na pewno jest tam filtracja. Ale dłubać nikt nie broni, tylko musisz znaleźć inny sposób zmuszenia go do słuchania tam gdzie chcesz niż USB. ;)
  • Odpowiedz