Wpis z mikrobloga

@NieBendePrasowac no to coś masz popsute, od wielu lat mam taką lodówkę i nawet odrobina szronu się nigdy nie pojawiła, w dobrze działającej lodówce No Frost cała wilgoć jest odprowadzana poza urządzenie.
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna oj wypraszam sobie.
Nie jestem zwolennnikiem konsumpcjonizmu. Ale wymiana takich urzadzen po prostu ze wzgledow zdrowotnych w mojej opinii i opinii roznych badan ma sens. Bo po prostu ma to kontakt z zywnoscia plus 10 lat to naprawde dlugi okres czasu. Po 10 latach urzadzenia sa mniej pradozerne, maja lepsze funkcje itp.
  • Odpowiedz
@TomWro bo to jest jeszcze mentalność prl. W ktorym nic nie bylo, i to byl powod do dumy ze cos wytrzymuje dlugo, tyle lat. Moja ciotka miala lodowke "snaige" z 16 lat juz miala i chwalila jaka super itp. Ale narzekala ciagle na to ze duzo pradu placi. Lodowka zostala wymieniona i nagle zobaczyla mniejsze rachunki za prad, bo sie okazalo, ze ta stara juz na full mocy ciagle dzialala.

I
  • Odpowiedz
@Milo900 lodówki mogę zrozumieć, bo pleśń może dostać się do kanalików i ciężko to potem wyczyścić, do tego różnice w zużyciu energii i wychodzi, że czasem po 10-15 latach warto wymienić. Ale mikrofalówki? Szczególnie że większość konstrukcji zapewnia bardzo łatwe czyszczenie i nic nie może się do środka dostać, są nawet urządzenia z funkcją samoczyszczenia parowego, no i samym swoim działaniem mikrofalówka wybija większość bakterii. Nic też się od dawien dawna
  • Odpowiedz
@Oltwk93: czyli gówniane sprzęty, których jedyną zaletą było to, że były to proste konstrukcje, przez co trwałe i łatwe w naprawie i to tylko dlatego, że robili tak, bo brakowało surowców, technologii, aby móc produkować na bardziej masową skalę i kilka innych czynników? XD Faktycznie P-O-T-Ę-G-A
Rodzice też mieli Mińska, wymienili jakoś w 2008, z tej lodówki tak zaczęło śmierdzieć jakimiś jakby chemikaliami (pewnie jakiś gaz zaczął się ulatniać XD),
  • Odpowiedz
@Templar: W nowszych mikrofalówkach bywają zasilacze impulsowe do magnetronów (tzw. inwertery) i mieszacze fal zamiast obrotowych talerzy. A sprawną lodówkę no-frost też można «zalodować» jeśli się długo zostawia otwarte drzwi.
  • Odpowiedz
@Milo900 odpowiednią chemia domyjesz – tylko mało kto to robi bo można pozbyć się skóry jeśli rękawiczka pęknie, oparzenia chemiczne. no i trzeba zapewnić przewiew żeby nie poparzyć dróg oddechowych.
  • Odpowiedz