Wpis z mikrobloga

Szukam serialu na jesienno-zimowe wieczory. Długość odcinka najlepiej nie więcej niż godzina, ilość do 100 odcinków lub niewiele więcej. Pozbawiony wielokrotnych scen seksu, erotyzmu, ciągłych przekleństw. Serial już skończony, żeby nie czekać na kolejne sezony. Przez 4 lata przerobiliśmy dwa kompletnie różne seriale, które przypadły nam do gustu- The Crown i Ranczo.
Na pewno odpadają:
- The office (nie ten humor dla drugiej osoby)
- Dom z papieru
- Breaking bad (widziałem)
- Skazany na śmierć (widzieliśmy)
- Zagubieni (dalsze sezony nie dla drugiej osoby)
- Gra o tron

Po krótkim szukaniu wpadł mi Haus of Cards i Sukcesja, chociaż ten drugi chyba zbyt wulgarny.
Opinie, porady? Zapraszam.
#seriale
  • 231
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matiKKS boardwalk empire, the bear, beef, szogun, problem 3 ciał, twin peaks, mindhunter, czarnobyl, lasuch, seria niefortunnych zdarzeń, młody papież, utopia, black sails, narcos, better call saul, the knick, kompania braci, rodzina soprano, black mirror, dexter
  • Odpowiedz
Chyba obejrzałeś tylko 1 sezon z UK


@Proogramista: nawet lepiej, obejrzałem jeden lub dwa odcinki "UK" na próbę po kilku sezonach "US" i dałem sobie spokój xD
  • Odpowiedz
@matiKKS: Nie bede czytal porad innych, wiec pewnie cos powtorze:
- The Expanse. Hard S-F ale - co ciekawe - po kilku odcinkach moj rozowy tak sie wciagnal, ze jak obejrzelismy ostatni odcinek powiedziala, ze zazxdrosci komus, kto dopiero zacznie ogladac. ps. Jedne zlepszych scen pod katem fizyki w kosmosie (wiadomo, ze nie idealnie, ale np. nalewanie plynow na stacji kosmicznej - ot taki smaczek)
- Better Call SWaul. Kiedys ie odbilem, ale potem obejrzalem z rozowym calosc. Swietny - od swietnych zdjec i ujec (gotowe tapety/plakaty) poprzez ciekawa i zniuansowana opowiesc, po dopelnienie BB (w sumie nie pamietam juz BB ale pamietam, ze w wiekszosci ten serial mnie... podnudzal, podczas gdy BCS trzyma caly czas w napieciu i ciekawie niuansuje pewne watki)
- Sillicon Valley. Serial komediowy o startupie IT. Scenarzysta ponoc pracowal tamze i fajnie uchwicil pewnie trendy, mode, stereotypy i absurdy. Bardzo ciekawie sie konczy (zaplanowany na 6 sezonow i tyle mial). Co ciekawe, w moim zyciu zawodowym mielem bardzo podobny przypadek jak ten z W-----y ;) (albo to tequila byla?)
- Penny Dreadfull. Wiktorianskie Avengers ;) Dobre, ładne. Niestety koncowka spieprzona (serial zostal uciety przez koszty produkcji, ktore widac na ekranie). No i Eva Green.
- Pierścienie Władzy
  • Odpowiedz
obejrzałem jeden lub dwa odcinki "UK" na próbę po kilku sezonach "US" i dałem sobie spokój


@ebson: To wiele wyjasnia, pierwszy sezon USA to troche kalka UK, ale 2 to juz kompletnie inna historia. Jak masz czas i chec ogarniecia co sie dzieje w oryginale, to na twoim miejscu bym przelecial jak najszybciej 1 sezon UK (zeby ogarnac kto gra kogo) i zaczal faktycznie ogladac od 2 sezonu. Tylko to
  • Odpowiedz