Wpis z mikrobloga

Mam problem, że wskaźnik paliwa w samochodzie Mitsubishi Space Star r.2022 cały czas pokazuje 2/6, bez względu ile paliwa jest w baku. Orientuje się ktoś czy jak tak cały czas stoi w jednej pozycji to możliwe, że po prostu się zawiesił i np wystarczy nim poruszac ? Nie dam rady w tym tygodniu do mechanika jechać i myślę czy sam bym dał rade. Wszędzie gdzie czytam to jest, że pokazuje na 0 pojemności a takiego przypadku jak mój nie mogę znaleźć i niewiem czy sens jest rozkładać samochód czy to raczej grubsza sprawa.

#motoryzacja #samochody
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@smk666 sytuacja była taka, że nie wiedziałem że tak stoi i nagle samochód mi stanął, dolalem paliwa i ruszył, zatankowałem do pełna i nic dalej tak samo stoi. Pomyślałem, że moz chwilę pojeżdżę i ruszy, ale nie. Dotakowalem potem jeszcze raz i dalej nic, ciągle pokazuje 2/6 pojemność
  • Odpowiedz
@gokussj:
A to już bez odczytania co tam komputer widzi nic nie poradzisz. Może być problem z czujnikiem, komunikacją po CAN albo zestawem wskaźników. Nowe auto to najlepiej podjedź na skanowanie.
  • Odpowiedz
niech jedna osoba rusza pływakiem a ktoś inny niech obserwuje licznik


@miroslaw_anonowski:
Nie te czasy, jakby to był rocznik 2002 a nie 2022 to by mogło zadziałać - teraz wszystko idzie po CAN i jest sto razy przetworzone, przeliczone i uśrednione po drodze. Od merdania pływakiem to prędzej błędów nałapie (a pewnie już nałapał ale potrzeba by interfejsu).

A jeszcze taka ciekawostka - kumpel ~10+ lat temu pracował w dziale
  • Odpowiedz